Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Kinek petézett le a virágfölde...

Eperlekvár8 kérdése:

Kinek petézett le a virágföldekve légy?Mivel tudta kiirtani anélküld hogy a növények bem pusztultak el.

Figyelt kérdés
Augusztisban elutaztunk egy hónapra s a párom akire a szemetet elfelejtette.Mobdani sr kell micsoda legy invaziora jöttünk haza mind halott volt Minden kipucoltam azt hittem vége,de egyhete apro legyek lepnek s latom a növényektöl.4 lógo légy pspir tele volt már s szemtelenül sok élni nem hagytak.Kádba beraktam lelocsolbi s elektromosat is tettem fel de tartok még lehet a földben.Van valami ötletetek mivel lehetne még kezelni a földet?Most k8csitt jobb nicsenek itt a virágok kb 5 van a papiron amit tegnap feltettem.

#légy #rovarirtás #Lepetézett
2022. szept. 24. 07:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legyek csak élelmiszerre, föleg húsfélére petéznek, földre soha.

Amit látsz, azok nem legyek, hanem gyászszunyogok, ezek a nedves föld felsö rétegébe teszik a petéket. Ha a földet szárazon tartod, illetve szórsz rá kb 2 cm homokot, és figyelsz, ez ne legyen nedves, rövidesen eltünnek.

De egyébként nem ártalmasak, csak idegesítöek

2022. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
a talajra permetezett Careo hatásos lehet a vele érintkezésbe kerülő rovarokra, a növényre pedig semmilyen veszélyt nem fog jelenteni.
2022. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a vàlaszt s a segítséget!:)
2022. okt. 11. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!