Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Általános kis zöld hernyóból...

Általános kis zöld hernyóból milyen lepke lesz?

Figyelt kérdés
Szedtük a spenótlevelet azt ette, de húgom nem akarta bántani, bevitte, dobozba tette. Picike kis zöld, láttam már sokszor. Spenóton, paprikán sok helyen a kertben, de nem tudom a nevét. Ebből milyen lepke lesz? Kártékony akkor is? Mert inkább most kidobatom,ha igen.
2022. okt. 18. 18:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom enged-e linkelni, kb így néz ki: [link]
2022. okt. 18. 18:52
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
90%

"Általános kis zöld hernyó" nincs. A lepkék jelentős részének zöld a hernyója, ezek közt nagyon sok a polifág is (=nem válogat a növények közt). Ennyi infóból nem lehet pontos választ adni, max tippelni, de azt meg fölösleges, szóval szükség lesz legalább egy hátoldali és egy oldalról lőtt képre, lehetőleg közelről és minél jobb minőségben, hogy látszódjanak rajta a részletek (és még úgy se 100%, hogy fajt lehet rá mondani).

Paprikán szinte biztos, hogy a gyapottok-bagoly (Helicoverpa armigera) hernyóját láttad, de nem biztos, hogy ez is az.

Kártékonyságát tekintve pedig teljesen mindegy, egy példány leölésével nem fogod megmenteni a kertet, se elpusztítani a mezőgazdaságot.

2022. okt. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
81%
Ne öld meg! Molynak nem moly, a többi lepkének pedig akkor is élnie kell, ha káros!
2022. okt. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!