Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mit lehet tenni extrém bolha...

Mit lehet tenni extrém bolha fertőzés esetén?

Figyelt kérdés

Van egy benti kutyusunk, aki valószínűleg valamelyik séta alkalmával megszedte magát bolhával...ez szépen továbbterjedt a két macskánkra.

Azonnal elkezdtük kezelni, először is többféle bolha irtó cseppel a cicába, kutyába....permetszer a házban. Nem jött be

Ezután jöttek a házi praktikák, ecet, szódabikarbóna, só, teafa olaj, citromlé. Természetesen porszívózás legalább 2 naponta...bolha még mindig van, sőt.

Szóval most már tanácstalanok vagyunk. Valaki valami ötlet? Bármi segítene, ami biztos módszer.



2022. okt. 26. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevés 2 naponta porszívózni. Mikor egy cicát hoztam haza bolhásan, akkor egyből vettem bolhaírtócseppet és naponta 2szer porszívóztam. Mindent kimostam magas hőfokon, ami érintkezett a macskával. Pár nap alatt teljes eltűntek a bolhák.

Bolhaírtó cseppet meg érdemes az állatorvostól venni, egy erős jó fajtát, ami pl férgek és atkák ellen is hat. Az drágább persze (4-5 ezer), de több hónapig ad védelmet.

2022. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bolhairto tablettak a kisallatboltokban, szerintem az is meger egy probat.
2022. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A bolhák csudálatos világa - ez a tuti:


https://www.youtube.com/watch?v=qom_YNHaNMU

2022. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Insecticide2000 (lehet nem jól írtam a nevét, de ha rakeresel felhozza a net) ez torpenyuszis csoportban ajanlották anno egymásnak amikor cica vagy kutya behozta a bolhát a nyuszi meg elkapta.

Elvileg ezzel lehet kezelni a fekhelyüket is és teljesen ártalmatlan meleg vérűekre meg mindenre. És elvileg mindent is le lehet fújni vele. Nem használtam még szerencsére nem kellett de nézz utána hátha segít.

2022. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Bolhaírtó tabletta! Ez legalább az állatokban kiírtja, utána pár hét és a környezetben is megszűnik de legalább nem fertőzik oda-vissza magukat.

[link]

2022. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nexgard tabletta

2 ora es az osszes bolha garantaltan halott!

Hivatalosan havonta kell szedni de mi 1.5-2 havonta adjuk mert ugyan ugy megvan a hatasa nem pont 1 honapig tart

5 honapja egy darab bolha sincs

2022. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na a tablettát még valóban nem próbáltuk. A cseppet állatorvosnál vettem, de eddig nem úgy tűnik, hogy sokat használna...szóval köszönöm, kipróbáljuk
2022. okt. 27. 09:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!