Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mivel etessem a hernyót?

Mivel etessem a hernyót?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Találtam egy nagy sárgafűbagoly hernyót. Az lenne a kérdésem hogy milyen fűfélét célszerű adni neki?

Sajnos sok információt nem találtam ezzel kapcsolatban. Nincs szívem kiengedni a talajmenti fagyba,másrészt szeretném végigkísérni a fejlődését. Nem kioktatást várok,a válaszokat előre is köszönöm!



2023. febr. 20. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt van néhány szó róla, igaz, hogy ez a nagy fűbagoly. Kicsit tekerd lejjebb.

[link]

Akkor rosszul tudtam, hogy ezek általában elvermelik magukat és csak tavasz elején (márciusban jönnek elő enni, aztán elkezdenek bebábozódni?

2023. febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,bele olvasok!

Nos szegény hernyó nem jó helyen szeretett volna téli álmot aludni (egy kisebb fűcsomóban bújt meg,sok veszélynek van nálunk kitéve.)

Nem hiszem hogy a hirtelen időjárás változás jót tesz neki,plusz a fagyok. Én is úgy tudom hogy tavasz elején élednek fel,ezért most fix hűvös helyen van,mondjuk úgy hogy megfelelő környezetben.

2023. febr. 20. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Még eszembe jutott, hogy szerintem amúgy ha találsz olyan fűcsomót, ami zöld, akkor azt kellene némi földdel együtt egy nagyobb üvegbe tenni, és tedd mellé a hernyót. Lehet, hogy újra elbújik a földbe, és majd később előjön bábozódni. Akkor meg kellene neki valami leveles növény, pl. papsajt levele, vagy zöldség,pl. spenót vagy retek levele, azt is tehetsz be neki. És az üveg tetejére köss szúnyoghálót.

nekem tavaly télen volt itthon két kisebb csiga, egy darabig mászkáltak az üveg szélén, aztán felszívták magukat az üvegben levő faágra, és átaludták a telet.:) tavasszal a barátom visszavitte őket oda, ahol találta.

2023. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen most nekem is így van "tárolva". Annyi hogy egy kis mohát is tettem egy részre,hátha azt is kedveli. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak!:D
2023. febr. 20. 21:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit, látom, te is olyan vagy, hogy ezeket a kis lényeket is megsajnálod, és "bemented."

A csigákat nekem is a barátom találta munkából hazafelé, valami jóképességű gyerek kipiszkálhatta őket a téli szállásukról, és ő meg hazahozta.

2023. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
Káposzta levél.
2023. febr. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Legfőbb tápláléka a gyermeklancfű, de az most annyira nem sok van, illetve a káposzta.
2023. febr. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
45%
Fű, föld keverék.
2023. febr. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!:D
2023. febr. 21. 07:01
 10/10 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
96%

Fűféléket nem nagyon eszik, én leginkább a fent említett gyermekláncfüvet, útifüvet vagy szamócalevelet szoktam adni nekik, ezeket elég lelkesen eszik, de gyakorlatilag bármilyen lágyszárú "leveles" gyomot (árvacsalán, tyúkhúr, repkény, stb.) adhatsz majd neki, addig meg pl. kökény vagy galagonya, esetleg rózsa vagy juhar frissen bomladozó rügyeit, kora tavasszal ezekre szoktak felmászni.

Viszont még egyelőre tedd olyan helyre, ahol érzi nagyjából a természetes hőmérsékletet, mert ha szobahőn tartod, akkor egyrészt etetni kell, ami ilyenkor macerásabb, másrészt gyorsabban fejlődik és hamarabb fog kikelni, mint kellene.

Esetleg ültethetsz cserépbe tápnövényt és azt beviheted, hogy előbb hajtson, és ha megindulnak a levelek, oda lehet adni neki.

2023. febr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!