Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, ez a szörnyeteg mégis milyen fajta pók pontosan?

Figyelt kérdés

Ma találtam a szobám közepén állva, nagyobb volt, mint egy 200 forintos érme, konkrétan terror volt számomra a kiiktatása... Esetleg tudjátok milyen fajta ez? Ártalmas lehet emberre azo kívül, hogy rémesen ijesztő?


[link]



2023. márc. 17. 19:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
41%

" papírlap aládugva,"


Ember, ez nem egy katicabogár! Minimum saválló acélt kell aládugni, azt tovább tart átharapnia, mint hogy kivinnéd a lakásból. De az se állítja meg!

2023. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
67%
...s ha még látnád, ahogy zseblámpával messzebbről rájuk világítva mindenhol villog a szemük a sötétben.
2023. márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A 10-es esetéből is látszik: nem az az ijesztő ha találsz egy nagy pókot hanem ha szem elől veszted 🙃

Amúgy igazuk van a többieknek is. Hazánkban nem él veszélyes mérgű pók, szóval no para. A legnagyobb baj ilyen helyzetben az arachnofóbia, az készít ki s nem maga a pók.

2023. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Mit szolnátok egy igazán nagy pókfajtáhóz ha olyan kerülne be a házba. Ilyen ijedős népséget.
2023. márc. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Tevenyereggyarto ***** válasza:
51%

#Thunderfairy


Ha az ember fél vagy egyenesen arachnofóbiás akkor a méretérzékelések kicsit ,hogy is mondjam elcsúsznak. Valahogy úgy kell elképzelni ,hogy egy dínós-filmes hasonlattal élve az igazi pók olyan mint egy igazi velociraptor, kicsi, bolyhos jószág; míg amit egy arachnofóbiás lát az olyan mint a filmes raptor, nagy, csúnya, vicsorog meg harap.

2023. márc. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

"Hazánkban nem él veszélyes mérgű pók, szóval no para."


Mondjuk lakcímkártya nem volt nála, úgyhogy semmi nem győzött meg arról, hogy nem a Tatuinról jött. Vagy Mordorból.

2023. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos a pók megöléséhez balszerencse bekövetkezését kapcsolja a népi megfigyelés. Javaslom a szokásosnál is alaposabban nézz körül, mielőtt lelépsz a járdáról. És a szeretteidre is ügyelj, bár sokak szerint a sors ellen ezek mit sem érnek. Legkozebb semmiképp ne öld meg, hanem élve deportáld.
2023. márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

“IF THOU WISH TO LIVE AND THRIVE,

LET THE SPIDER RUN ALIVE” - tartja a régi angol gyerekdal.


Ennek megszegése gonosz démonok felébresztésével jár a házban. Sajnálom

2023. márc. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Hű hát... Őszintén inkább gonosz démonok, minthogy a pókgyilkosság idején kívül időt töltsek ezekkel, miközben kiviszem őket...
2023. márc. 17. 21:58
 20/27 anonim ***** válasza:
51%
Hát te tudod. Én szóltam..
2023. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!