Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Megcsíphetett a kullancs?...

Megcsíphetett a kullancs? Nagyon félek

Figyelt kérdés

Megölelgettem kint a cicámat, bejöttem a házba, levetkőztem teljesen, bementem a zuhanyzóba és ahogy magamraengedtem a zuhanyból a vizet, 'lemosott' rólam egy kullancsot. Tisztán láttam, hogy az volt, odahajoltam hogy megnézzem, kicsi csepp alakú volt, nem szívta még meg magát. Azt nem láttam, hogy csak mászott rajtam, vagy meg is csípett. Nemtudom melyik testrészemről jött le, de amelyik lábam mellett megláttam, azon van egy csípés, ami viszket, képtelen vagyok megmondani, hogy szúnyogcsípés-e vagy esetleg az... Nem emlékszem volt e ott szúnyogcsípés vagy bármi, ez a lábszáram közepén van a sípcsontom mellett.

Viszont ha a kullancs megcsíp, akkor az nem megcsíp és csak úgy leseperhető vagy leúsztatható a bőrről nem? Tehát elvileg nem csípett meg, hiszen akkor belémfúrja magát és nem jön le csak úgy hogy magamra engedem a vizet nem?

Jelenleg hajnal 3 óra van és mindjárt sírok annyira félek.



2023. máj. 31. 03:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kullancs általában nem okoz problémát. De a leírásod értelmében még nem szívta rád magát, mert akkor erővel kellett volna kipiszkálni a bőrödből.


"Jelenleg hajnal 3 óra van és mindjárt sírok annyira félek."

Ez esetben holnap menjél agyturkászhoz, mert pánikbeteg vagy!

2023. máj. 31. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 robetko ***** válasza:
100%
Kullancs nem csíp!
2023. máj. 31. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megmutathatod a háziorvosodnak, és akkor megnyugszol. A leírás alapján nem csípett meg, de egyébként sem mindegyik fertőző.
2023. máj. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a víz levitte és nem szívta még magát vérrel, akkor biztos, hogy nem csípett meg. Nyugodj meg!
2023. máj. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
55%
Menj el orvoshoz.
2023. máj. 31. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Neked orvos kéne, de ahogy elnézem, nem a kullancs miatt...
2023. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs félnivalód, de a cicát érdemes lenne élősködők ellen kezelni, pl.spot-on cseppekkel.
2023. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen rövid idő alatt nem szívja meg magát vérrel a kullancs, ahhoz napok kellenek. Nyugodj meg, az a csípés a lábadon csak egy szúnyogcsípés lehet. De a cicának tényleg szerezz be élősködők elleni cseppeket.
2023. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Látom városi vagy...
2023. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az idén már hármat szedtem ki magamból és néhányat elcsíptem, még mielőtt belém ragadt volna. Már gondolkozom rajta, hogy kellene nekem is Bravecto, mint a kutyának😁.
2023. máj. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!