Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen darázsféle lehet?

Ez milyen darázsféle lehet?

Figyelt kérdés

Olyan, mint a francia (papír) darázs, de jóval nagyobb. Kicsit görbe a csápja, de ugyanúgy lógatja a lábát repüléskor. Békésebb, nem támad rögtön. Több is van, de fészket nem látok a közelben.


[link]



2023. jún. 14. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én földbe fészkelő darázsra tippelnék, de kicsit homályos a kép😅
2023. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sikerült közelebbről lekapnom. Fura, ilyet sosem láttam. De több van belőle. Szóval, társas darázs lehet.


[link]

2023. jún. 14. 17:04
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia, le kellene fotóznod közelebbről is.

Nyugi, nem bánt 🙂


Kellene egy fotó oldalról és kellene egy szemből a fejéről, hogy látható legyen a fejpajzs mintázata.


Valamelyik polistes faj lesz, de ebből a képből lehetetlen megmondani, hogy melyik.

2023. jún. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát, próbáltam, de olyan közel nem enged magához, és mint írtam több van belőle. A fura az, hogy sehol nem látok fészek szerűséget, de ez egy régi épület, amelynek a falán egy ponton összegyűlnek, néha köröznek az épület körül. Olyan az egész, mintha a lódarázs meg a franciadarázs kereszteződése lenne. Sosem láttam ilyet. Először azt hittem óriás csőrös darázs, de nem, mert eltér tőle, plusz ez nem magányos faj. Azt sem tudom, milyen fészket keressek, mert egy lódarázsnál, német darázsnál, francia darázsnál alap a fészek formája.
2023. jún. 15. 05:20
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos nem igazán lesz meghatározható fajra... 🙁
2023. jún. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A potroh vége sárga, így valószínűleg déli papírdarázs (Polistes dominula) lehet.
2023. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem déli papírdarázs. Méretre lódarázs, külalakra francia darázs. Más a potrohája végződése. A fészek rejtett helyen van, de mindig van körülötte egy figyelő, bámulatos.
2023. jún. 16. 09:05
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Biztos hogy nem lódarazs méretű 😀😀
2023. jún. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De, hát látom, vak nem vagyok. Napok óta keresem a neten, mert konkrétan felcsesz. 😂
2023. jún. 16. 11:07
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok vak... A kép alapján is látni, hogy kisebb.


Ha ennyire izgat akkor áldozz be egy példányt.

Csapd le légycsapóval, de ne úgy, hogy péppé menjen.

Kell fotó a fejpajzsról, és a testről oldalról és megmondom én neked, hogy milyen darázs.

2023. jún. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!