Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Darazsakat hogyan lehet...

Darazsakat hogyan lehet hosszútávra elcsalni egy köztéri kúttól?

Figyelt kérdés

Már 3 kisgyereket is megcsíptak, akiket én tudok..

Ki tudja még hàny embert...


Az a kék nyomós kút, és pont a nyomóján bujkálnak a darazsak, nem vették időben észre a gyerekek. A nyomó felett van egy rés oda próbálnak bejutni. Szerintem fészket akarnak építeni. Nem lehet eltömíteni a lukat, mert úgy nem működne...


Gondoltam kéne q közelébe tenni valamit, hogy abba menjenek, nem tudom ez hülyeség -e. Egyébként 10-15 méteres körzetében nincs semmi tereptárgy, csak egy alacsony világháborús emlékmű és két pici bokor. Még egy fa sincs ott.


Viszont sokan használják a kutat....



2023. júl. 12. 14:13
 1/7 lali51 válasza:
100%
A darazsak inni mennek oda, távolabb itatót kell kihelyezni.
2023. júl. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a melegben ők is szomjasak, inni járnak oda.

Kissé távolabb kitennék lapos edényekben vizet, hogy odaszokjanak. A rést meg befújnám Baygonnal.

2023. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Simán lehet, hogy be akarnak költözni a résbe. Esetleg egy táblát nem lehetne kitenni a veszélyről? Valamennyit segítene.
2023. júl. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Grimfox ***** válasza:
Meg kell találni a fészket, ami a közelben lehet, és annak a közelébe kihelyezni egy itatót. Más rovaroknak sem árt a víz. Ha a nyomókútnál fészkelnek, akkor csak a rovarirtó az egyetlen embercentrikus megoldás. De csak profi kártevőirtóval érdemes végeztetni a dolgot, mert egy ivókútnál csak úgy mérget használni lehet hogy veszélyesebb, mint maguk a darazsak.
2023. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sosem költöznek be ilyen helyre ahol tudják/látják, hogy mozog...

Egyszerűen inni akarnak.


Ki kell tenni egy itatót pár méterre.

Nekem is van, senkit sem bántanak, békés jószágok.

2023. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezt az ivás dolgot azért nem említettem, -bár tudom magam is, hogy szoktak inni...-, mert van a kúttól kb. 1,5 méterre kitéve a fűben lévő betonkocára egy nagyobb tenyérnyi átmérőjű tálka tele vízzel.

(Kutyák és madarak itatására tette oda egy néni már régebben, és mindig frissíti benne a vizet.)


Darazsat még ott nem láttam...! Pedig rendesen csillog a tál víz felülete.... A kút nyomója meg száraz... szóval ezért érzem úgy, hogy nem a víz miatt szállnak le a kútra.

Nem tudom, de nem jó ez így....

2023. júl. 14. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Kecskedarázs kártevő termest pusztít méheket gyilkol, ki kell irtani , az mérge sokkot okozhat halált is .
2023. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!