Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának milyen kaparófát...

Macskának milyen kaparófát érdemes venni hosszútávra?

Figyelt kérdés
Akárhogyan nézegettem neten, ami olcsó, az általában instabil (visszajelzések ezek voltak legalábbis.) Már órák óta nézegetem, de fogalmam sincs hogy melyik volna jó. 120 cm alatt semmiképp sem kéne, és max 25000 ftot szánok rá, persze ha ennyiért lehetetlen kapni, akkor nyilván drágábbat is javasolhattok.
2022. okt. 18. 17:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Mászófa, kaparófa, vagy másnéven macskabútor - ez lemaradt.
2022. okt. 18. 17:30
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

A kaparófa olyan, mint a szobabicikli. Minél többet költöttél rá, annál biztosabb, hogy soha a büdös életben nem fogja használni senki.

A macskánkat sem érdekelte az ilyesmi soha, viszont imádja a filléres kartondobozokat tépni és a cipőfűzők végét rágni. A kifutója tele van játékokkal ami mind érintetlen, csak a macskaház szigetelésének a tépkedése és a vakondháló szélének rágcsálása foglalkoztatja.

Ki kell tapasztalni, a te macskádat mi érdekli igazán.

2022. okt. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kakukjenci válasza:
0%
OUHA
2022. okt. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kakukjenci válasza:
0%
PUHA (fenyő leginkább,, de inkább engedd ki egy kicsit had szaladgáljon az erdőben)
2022. okt. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mieink imádják a kaparó kanapékat, sajna mostanában mindenhol csak kartonból látok, szizálosat nem, pedig érik a cserére...

De a karton deszkák 1-2ezerért már kaphatók, én javaslom kipróbálásra macskavár MELLÉ is. :)

A macskavárat inkább alvásra, kergetőzésre, kilátónak használják nálunk.


Első szempont mindenképp a stabilitás legyen, illetve gondold végig, hogy egy magasabbat van-e lehetőséged falhoz rögzíteni, az sokat jelent.

A szizáloszlopok legyenek minél vastagabbak. Az ilyen olcsó-de-látványos, bútoroldalakon, kínaiban, aldiban stb kapható bonyolult váraknál rendszerint 6-7 centis átmérősek, az nagyon gázos. Stabilitásra is, kaparási hajlandóságra is. 9-es átmérők már jók, 8 határeset, az se baj, ha találsz vastagabbat (bár ebben az árban szerintem nem fogsz).

Ugyanígy a bújók, fekhelyek mérete legyen szempont, ha túl kicsi, akkor nem szívesen fogja használni.


Most picit magamnak mondok ellent, de pl. Zoopluson a Penelope kaparófa nem rossz. A szizáloszlop csak 8 centi, ha megnézed, van is olyan vélemény, hogy az egyik eltört (én mondjuk a 8 kilós kandúromnak nem venném meg), de a többségi vélemények jók, belefér a keretedbe és majdnem 120 centis. A felső kakasülőt esetleg falhoz rögzíteném a néhány negatív komment miatt.

2022. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Esetleg La digue II (szintén zooplus). Icipicit túlmegy a kereteden, de magasabb, és a kialakítása miatt, hogy több lábon áll, látszólag masszív is.

Én mondjuk úgy szerelném össze, hogy a szizáltörzsek legyenek a földhöz közelebb, ne a plüssök.

2022. okt. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nox kaparófa (zooplus) - itt már megvannak a 9-es szizálok, kialakítása ennek is masszív, nem plüssoszlopokkal rakták tele, ellenben valamivel több, mimt amit rászántál.
2022. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Ebay-on lehet kapni olyan cicabutort, ami olyan magas, hogy a tetejét rögziteni kell a fenti falra, és lent is erős. Igy nem tud eldőlni, A németeknél láttam ilyet.
2023. febr. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem sokkal a kérdés kiírása után végül erre esett a választás.


[link]


Rájöttem, hogy 25-ért lehetetlen tartósat venni.

2023. febr. 4. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!