Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Éjszaka is aktívak a darazsak?

Éjszaka is aktívak a darazsak?

Figyelt kérdés

Nem merem nyitva hagyni éjszaka az ablakot, mert egyszer délelőtt hétvégén berepült egy darázs, és megcsípte a nyakamat, amikor aludtam.

Éjszaka nyitva hagyhatom az ablakot?

Szúnyogháló nincs, mert tetőtéri ablak.



2023. júl. 19. 23:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, aktívak
Nem, nem aktívak
20 szavazat
1 2
 1/13 anonim válasza:
92%
Ne aggódj, a darazsak nappali állatok. Éjszaka alszanak ugyanúgy, mint az emberek.
2023. júl. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
28%
A darázs nem megy be éjjel, de én igen
2023. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Akkor csicsikálnak, ha piszkálod talán felkelnek.
2023. júl. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
Mi pont most hadakoztunk egy hatalmas lódarázzsal, alig bírtuk kipaterolni. Ennyit arról, hogy éjszaka alszanak.
2023. júl. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"FONTOS: a lódarázs az egyetlen éjszaka is aktív faj hazánkban. Nyitott ablakon berepülhet, ha éjszaka ég egy lámpa a szobában. Ilyenkor nem tud kirepülni és egyre zavarodottabb lesz. Megoldás: lámpát lekapcsolni, perceken belül kitalál, ha nincs függöny. Lehetőleg ne keressük a mobillal világítva, mert akkor annak fényére repül rá, ugyanis a csillagok és a Hold alapján (fény) tájékozódik."


Ezt találtam egy cikkben.

2023. júl. 20. 00:16
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Kamu cikk....
2023. júl. 20. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A lódarázs még este is kint szokott trollkodni. Nálunk vannak kint napelemes fények a teraszon, ami nem bizonyult jó ötletnek, ugyanis 2-3 lódarázs így minden este vendégünk. Este kint ülni emiatt nem tudunk. De ha eltünteted a fényt, akkor ők is elhúznak egy idő után.
2023. júl. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
63%

Éjszaka is aktívak a lódarazsak, és a fényre jönnek.

Egyik nyáron kerti bulit kellett miattuk beköltöztetni a konyhába, mert az erős lámpa fényére és a sült húsra odajött 6-8 lódarázs, és terrorizálta a társaságot, nem tudtam velük mit kezdeni.

2023. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Így van, a lódarázs éjszaka is repül.
2023. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem repül éjszaka.

6 éve lampazok ejszakai lepkékre és sosem volt olyan, hogy éjjeli 11kor vagy hajnali 1kor berepült volna egy lódarazs a lepedőre/fényre.


Viszont naplemente után megzavarja őket a lámpafény miközben térnének vissza a fészekbe "aludni".

Szóval jött már este 9kor lódarazs lámpára. De jött már házi méh is és kecskedarazs, papírdarázs is.

Ezek szerint azok is repülnek éjjel? 😀

Elárulom: nem, csak megzavarta őket az erős fény.


Szoktam járni éjszaka fejlámpával az erdőket is.

Többször találkoztam már lódarazs feszekkel is.

Semmi aktivitás nem volt.

2-3 őr kint volt de ki-be repülgetés nulla.


Szóval aki azt írta, hogy éjszaka is repülnek az full hülyeséget írt.

2023. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!