Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Haldoklik a tarantulám....

Haldoklik a tarantulám. Eutanázia segít rajta?

Figyelt kérdés
Lassan 6 éves B. hamorii hímről van szó. Már több, mint fél éve nem fogad el táplálékot. A színe megfakult. Összekuporodva áll egy helyben régóta, de még lassan mozog, ha hozzáérek ecsettel. A fagyasztóba rakás megkönnyíti a szenvedését, vagy még rosszabb lesz neki?

2023. aug. 9. 09:18
 1/6 bazaltkaroly válasza:
100%
Lehet, hogy ki van száradva. Próbáld odatenni a vize szélére, vagy fordítsd a hátára egy pár csepp vizet cseppents a csáprágójára. Illetve próbáld egy kicsit növelni levegő nedvességét valahogy.
2023. aug. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Grimfox ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a hímek viszonylag rövid ideig élnek a nőstényekhez képest. A wikipedia szerint 5 év a várható élettartamuk, a 6 év már elég jónak számít. Ha az nem segít, amit az 1. írt, akkor szerintem hagyd, hogy természetes úton pusztuljon el. Ha szenvedne, azt látnád rajta. Amit leírtál, az inkább csak az idős korával járó inaktivitás. Szerintem a legjobb a békés élet lenne neki, amíg tart.
2023. aug. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Mi lett?
2023. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Még él, most elvan, kap sok vizet, de ételt nem fogad el.
2023. szept. 1. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmiképpen ne rakd fagyasztóba. És igazuk van az előttem szólóknak, főleg a kettesnek, amíg nem szenved, addig had éljen szépen.
2023. szept. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak nehéz meghatározni, hogy mikortól szenved. Jelenleg elvan amúgy, mászkál a terráriumban körbe. Ételt nem fogad el, még mindig.
2023. szept. 9. 00:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!