Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen rovar?

Ez milyen rovar?

Figyelt kérdés

Gondolom a méhek családjába tartozik, kicsi, fekete, a mezőn rengeteg van belőle, anyiszor csíp, ahányszor akar. Rádszáll, el akarod hajtani, megcsíp, elrepül, de úgy rögtön visszajön, megint megcsíp. Szinte lehetetlen elhajtani, mindig visszajön. Én nem légyhez hasonlítom inkább valamilyen kis fekete méh.

Sajnos képem nincs hogy megmutassam, de ha tudjátok mire gondolok, akkor mit lehet tudni róla?



2023. aug. 14. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen nem létezik.


Ez a viselkedés tipikus kullancslégy vagy kétfoltos pőcsik.

2023. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Sajnos a szakterületemen kívül esik, szóval nem tudok pontosat mondani, még csak családot se, de tudom miről beszélsz. Angolul "sweat bee"-ként hivatkoznak rájuk, apró termetű, magányos méhfajok amik a nyári tikkasztó melegben rákattannak az izzadságra és valóban hajlamosak szúrni is.
2023. aug. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rákerestem a sweat beere, és ez az! [link]

Idegesítő kis mocsok! A múlt héten bele került a pólómba, jól összecsípte a hátam :)))))))))

2023. aug. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!