Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen pók lehetett ez?

Milyen pók lehetett ez?

Figyelt kérdés

Az imént ütöttem le hosszas kergetés után egy kispókot.


Kb. fél centi nagyságú volt, arányos testtel (nem volt nagyobb a potroha), kis lábakkal és fekete alapszíne volt. Sajnos mintázatot nem tudtam megfigyelni rajta, mert távollátó vagyok.


Ami érdekes volt, hogy olyan kis ugri-bugri volt, nagyon gyorsan mozgott és fürgén. Volt, hogy megállt kis ideig egy helyben és egy helyben forgott, mint egy bohóc, majd gyorsan megiramodott egy irányba, megállt, megint forgott egyet ide-oda és tovább másmerre. Nagyon viccesnek találtam. Ameddig "kergettem", addig nem dobott hálót, nem tudom ez számít-e valamit.


Ennyiből rá lehet jönni, hogy milyen pók fajta lehetett vajon? Szerintem nem felnőtt példány volt a méretéből ítélve, de nem értek hozzá.



2023. aug. 24. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Ha leütötted, nem érdemled meg, hogy megtudd.


Remélem utolér a pókgyilkosok végzete..

2023. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
92%

Esetleg valamilyen ugrópók?


Amúgy ha nem rettegsz tőlük, akkor miért nem fogtad inkább meg (egy pohárral és papírlappal vagy akárhogy) és vitted ki? Még ha egy bérházból az ablakon is dobod ki, valószínűleg akkor is jobban jár, mert a légellenállás miatt sértetlenül földet érhet (legalább van reménye tovább élni)...


Főleg ha ennyire érdekel, hogy milyen pók ez a "vicces" kis "bohóc", akkor egy üvegpohárba befogva még fényképet is tudsz róla készíteni, és akkor erre a kérdésre is lehetne érdemben válaszolni.

2023. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rákerestem. Kép alapján talán a szobai ugrópók lehetett. Köszi.
2023. aug. 24. 22:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Volt neki közönsége?


Mert akkor inkább a közönséges ugrópók lehetett

2023. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát most elbizonytalanodtam, hogy pontosan melyik lehetett. Az immáron biztos, hogy ugrópók volt, de hogy azon belül melyik... Egyébként egyetlen ugrópók sem veszélyes az emberre? Még akkor sem harapnak, ha fenyegetve érzik magukat? Esküszöm minél többet nézek róluk videót, annál jobban bánom már, hogy lecsaptam. Kivételesen nagyon cuki pókoknak tűnnek.
2023. aug. 25. 02:41
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez tényleg igaz, hogy terápiás célra is alkalmazzák araknofóbiások számára és a pókok között inteligensnek számítanak, sőt kisebb ügyeséggi feladványokat is meg tudnak oldani? :o
2023. aug. 25. 02:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!