Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Élnek még a fürkész darazsak,...

Élnek még a fürkész darazsak, benne lehetnek a fészekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az egyik nem használt autóm motorterébe még a nyáron egy hatalmas fészket építettek a fürkész darazsak. Nem bántottam őket, olvastam, hogy a dolgozók csak 1 évig,az első fagyig élnek, a királynő pedig a fészket elhagyva máshol keres menedéket télire.

Megnéztem a fészket, nem láttam semmiféle mozgást, 1 darázs sincs már a közelben. Létezhet, hogy benne vannak még?? Egyáltalán belemásznak ebbe, vagy csak a petéket teszik bele? Ilyen nagy sárból készült fészem. Alapból folyamatosan a fészken mászkáltak, aludtak, mindig körülötte voltak. Van még egy fészek a fészerben, illetve a redőny mellett, ezek körül sincs mozgás. Szerintetek meghaltak már? Hozzáérhetek az autóhoz és kidobhatom a fészket?

Köszönöm szépen a segítséget!


2023. okt. 22. 13:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy tévedek, de szerintem a fürkészdarazsak közt nincs társas faj. Valami más lehet. A lopódarazsak sárból építenek fészket, de azok se társas állatok.

Nézd meg, hogy van-e befedett fészek. Ha mind üres, és egy sincs befedve, akkor már kidobhatod.

2023. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%

Igen, itt van egy nagy adag kavarodás.

A fürkészdarazsak parazitoidok, azaz egy gazdaállatban (vagy ritkábban rajta) fejlődnek ki, nem építenek fészket, a petéket közvetlenül a gazdába szúrják.

Sárbölcsőt pedig valóban a lopódarazsak építenek, akik ugyan nem társasak, de megfelelő helyre több bölcsőt is szoktak építeni, és vannak fajok amik ezt egy nagy tömbön belül teszik meg. Viszont nincsenek náluk királynők és dolgozók, egyszerűen (szintén egyfajta parazitoidokként) behordanak egy rakás lebénított rovart, leraknak egy petét, amiből kikel a lárva és szép lassan megeszi a rovarokat. Ők viszont a bölcsőn belül telelnek át, szóval még benne vannak, ha idei építés. Attól viszont nem kell félni, hogy bántanak, ilyen állapotban nem tudnak mivel, meg kifejletten se jellemző.

Feltéve, hogy tényleg lopódarazsak. A társas darazsak papírból készítik a fészket, de a biztonság kedvéért jó lenne egy fotót látni róla.

2023. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!