Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a pókoktól? L

Figyelt kérdés
Nagyimnál lakok, de már fontolgatom, hogy visszaköltözök a szüleimhez, mert folyton pókokkal alszok. Pedig rendszeresen takarítok, viszont a gardróbszekrényemet nem bírom elhúzni. Este úgy fekszek le, hogy ott a pók a falon a fejemnél, éjszaka arra kelek, hogy mászik le a pók a függönyön az ágyamra, reggel pedig arra, hogy alvás közben összenyomtam egy pókot. Már kezdem azt hinni, hogy el van átkozva ez a szoba.

2023. okt. 31. 23:37
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindenhol azt olvasom, hogy nem bánt, nem kell félni tőlük...de akkor miért nem hagynak békén?
2023. okt. 31. 23:39
 2/8 anonim válasza:

[link]


ilyennel fújd le őket és azonnal meghalnak, nekem bevált

2023. okt. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Pedig a pók hasznos is tud lenni.

Pl az én lakásom is tele van pókokkal, de sosem bántom öket. Ennek köszönhetően nincsenek egyáltalán poloskák. Amelyik véletlenül berepül, azt pár órára rá már a pókhálóban látom amint az egyik pók éppen megeszi.

Ugyanez a szúnyogokkal is. Anno folyton zümmögtek meg zavartak alvás közben. De amióta tele van pókokkal a ház, szúnyogok csak elvétve.

Szóval én csak hálás vagyok a pókoknak. Már inkább hasznos háziállatként tekintek rájuk, akik helyettem irtják ki a szúnyogokat, poloskákat és egyéb kártevőket.

2023. nov. 1. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én sem foglalkozom velük, pedig szerintem ha felkapcsolnám a villanyt, tuti látnék egyet. Ha valami keresztes fajzat, azt kitessékelném a kertbe, de ilyen meg szerintem talán egyszer fordult elő csak.
2023. nov. 1. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A légyölő pókszázlábú is megeszi a rovarokat a pókokat is az is hasznos állat. Sokkal ritkábban lehet látni mint egy pókot de nehezebb megszokni is ahogy kinéz 🫣
2023. nov. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagy dagadt hosszúlábú pókok fordultak elő nálunk leginkább az alagsori fürdőszobában. Mindent kipróbáltam, a spray kinyírta az aktuális egyedet, de ettől még a haverjai bejöttek, de fogalmam sincs, honnan és mikor.

-Van elektromos ultrahangos pókriasztó, szerintem megéri beinvesztálni, nekem is van, a fenti a szobákban, ahol gyakran nyitva az ablak.

-Vannak még egyéb természetes módszerek, amiket a pókok nem szeretnek, pl a borsmenta, levendula fahéj illóolaj. [link] Ezeket az illóolajokat beszereztem, és lecsöpögtettem pl a terasz ajtaja elé, az ablakkereteket kívülről belülről át szoktam törölni velük. Főként levendulával mert annak az illatát amúgyis szeretjük.

-De szerintem a leghatékonyabb a levegő párátlanítása. Nálunk a lenti fürdöszobában fordultak elő leginkább, mert azt ritkán használtuk, sötét volt és párás levegő mert a mosógép is ott van. Betettünk oda egy levegő párátlanító készüléket, na azóta nem jönnek a dögök. Ha teheted, azt vegyél szerintem. A pókok bírják a nedves sötét helyeket.

Az már egy másik történet, hogy a te orr nyálkahártyád hogy reagál a szárazabb levegőre, lehet, hogy horkolni fogsz egy kicsit, de akkor vegyél az orrodba ilyen orrolajat, attól nem szárad ki a nózi.

2023. nov. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ugyanúgy vannak bogarak is meg szúnyogok is, hiába a pókok :/
2023. nov. 1. 09:39
 8/8 anonim ***** válasza:
insecticide 2000
2023. nov. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!