Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bogarak tartása?

Bogarak tartása?

Figyelt kérdés

Mindig is kedveltem az ízeltlábú izéket, és most döntöttem el hogy szeretnék komolyabban bogarakkal foglalkozni.

Milyen fajokat lehet egymás mellett tartani? Milyen fajokból lehet egyszerre egyet, vagy többet tartani?


Alapvetően 4 fajjal szeretnék kezdeni, Herkulesbogarakkal,(max 2-3), góliátbogarakkal,(szintén 2-3), rózsabogarakkal,(3-5) és ezerlábúakkal(max 2)


Nagyjából mekkora terrárium kell nekik? Úgy olvastam ilyen 50x50x50-es a nagy példányokat, 30x30x30-as a kisseb fajoknak.(kb) Tehát a góliát és herkuleseknek egy nagy 50x50x50-es terrárium kell, a rózsáknak pedig elég egy kisebb terrárium is?



jan. 18. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell mindenáron állatokat kínozni bezárva (hobbiból), jó lenne ha az emberiség erről leszokna már.

És itt a kutyára macskára is gondolok

jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1: ez miért állatkínzás? Rendesen tartanám őket nagy, szépen berendezett terráriumban. Etetném őket gyümölccsel, és bogárzselével.

Jó helyük lenne nálam.

jan. 18. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sokkal élvezetesebb és tanulás szempontjából is jobb megfigyelni a rovarokat a természetben, mint terráriumban tartani egzotikus fajokat.
jan. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
32%
Persze hogy nem állatkínzás. A természetben több egyed éhen hal, eltapossák vagy megeszi egy ragadozó, stb. Egy zárt terrarium megfelelő hőmérséklettel, táplálékkal, páratartalommal olyan nekik, mint egy luxus szálloda. Nem értem miről beszél az első hozzászóló.
jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Gondolj bele, hogy téged tartanak egy börtönben. Nem fog az autó elcsapni, nem fogsz fázni télen, van mit enned még dolgoznod se kell. Tök jó buli lehet
jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
64%

5-ös. Az állat nem attól boldog hogy mehet kirándulni minden felé. Ő eleve azért megy távolságokat, mert táplálékot keres vagy elvándorol a téli hideg elől.

Az hogy neki egy ilyen terrárium egy börtön ez teljesen emberi megközelítés. Bocsi de hiába pontoztok le ebben nincs igazatok.

4-es voltam megint.

jan. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
33%

Okosabb maradtál volna ha most csendben maradsz.

Az állatok ösztön lények. Akkor boldogok ha ezeket megélhetik. Legfőbb ösztön az evés. És nemcsak maga a rágás, lenyeles hanem az élelem megszerzése is, alias vadászösztön.

Ezután jön az utódnemzes. Miért szökik ki a "mindenemegvan" kutya a kerítésen? Hát mert nincs mindene meg. A p.na hiányzik neki.

Elment a kedvem a folytatástól, csak folytasd a gondolatsort és gondolkozz el rajta az ösztöneikből mennyit tudsz biztosítani. A szabadban sincsenek ezek biztosítva, de ott ők maguk irányítják az életüket, nem egy unatkozó ....

A hobbiállattatzás elítélendő

jan. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem hogy állatkínzás e a hobbiállattartás, hanem azt, hogy hogyan lehet ezeket az ízeltlábúakat tartani. A vitázik menjenek máshova vitatkozni ha nem értenek a témához!
jan. 21. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!