Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A házi pók csíp?

A házi pók csíp?

Figyelt kérdés

Az olyan pókra gondolok, amiknek egy pontszerű feje van, de vagy 3szor nagyobb szálkalábuk?

Egyáltalán van olyan pók, aminek a csípése halálos az embere Magyarországon? Hogyan lehet tudni, hogy a pók megcsípett, ha például alva csíp meg?



márc. 3. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
A pók nagyon hasznos. Én a pókhálókat sem tüntetem el (nincs sok, és egyedül élek). Még sosem csíptek meg. A kezemre is mászhatnak.
márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az álkaszáspók nem csíp, teljesen ártalmatlan az emberre, amire te gondoltál.


Nincs halálos csípésű pók magyarországon, a vizipók a legerősebb mérgű

márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Az a tipikus hosszu labu pok a pincepok. Valoszinuleg arra gondoltal. Elvileg meg tud csipni de nem lesz semmi bajod tole. Soha senkit nem hallottam meg, hogy ot megcsipte volna vagy ismer valakit akit ilyen pok csipett volna meg. Elvileg itthon a dajkapok a legdzrvabb jatekos de az sem halalos csipesu. Engem egyszer csipett meg pok. Vagy 2 napig rohadtul viszketett. Nekem holyagszeru volt es kemeny tapintasu. Nagyon voros. Nem tudom milyen pok volt. Szabadban tortent.
márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Kasáspókra gondolsz, teljesen ártalmatlan.
márc. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

#3:

Az kaszáspók, nem pincepók, te!

márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Álkaszáspók!!! A kaszáspók teljesen más tészta, még csak nem is pók.


Méreg: hazánkban a legerősebb mérgű pók a Mérges dajkapók.

Nagyon fájdalmas a marása ami átmeneti pszichés dolgokat is okozhat (panikrohamok, szorongás) de nem halálos.

Egyetlen egy halálos marása sincs dokumentálva a világból.

Amúgy is elég ritkán találkozik vele az ember az életmódja miatt.


Ui: az álkaszáspókok nem tudják átharapni az emberi bőrt, annyira gyenge a csáprágójuk. Tehát ők nem "csípnek".

márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5: az "ugyan az" a pók. Csak pincepóknak is hívják az ország területének jelentős részében. És mint más is írta, valójában ez nem kaszáspók. Egyébként legalább beírhattad volna a keresőbe mielőtt válaszolsz. Első helyen dobja a képét, rögtön látszott volna ,hogy ugyan arról van szó.
márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!