Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi az oka,hogy mostanában...

Mi az oka,hogy mostanában Nyíregyházán rengeteg megzavarodott házi méhet látok a járdákon,tereken?

Figyelt kérdés

Rengeteg a halott méh is. De a legtöbb él,csak körbe-körbe mászkálnak a járdán. A szúnyogirtás lehet az oka?

Múltkor sétáltunk a kislányommal, és minimum 10et láttunk. Sok volt az elpusztult is :(.


2022. jún. 28. 04:02
 1/5 A kérdező kommentje:
Segíthetek vajon rajtuk,vagy nekik már annyi? Sajnálom őket,komolyan.
2022. jún. 28. 04:03
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos, "nekik már annyi".

Nem a jelenleg használt szúnyogírtó szerek a probléma okozói .

"A mézgyűjtők pusztulásáért az éghajlat-változás , a zöldterületek drasztikus csökkenése, valamint a méhekre veszélyes betegségek és élősködők elterjedése ugyanúgy felelőssé tehetők, mint az ember által használt gyom- és kártevő-irtó szerek negatív hatása." Többféle betegség (ázsiai méhatkák által terjesztett vírus például) is tizedeli őket.

"A méhek számának drasztikus csökkenése veszélyezteti a mezőgazdaságot, a termelékenység fenntarthatóságát, végleges eltűnésük pedig az ökoszisztéma visszavonhatatlan felborulásához is vezethet."


Einstein 4 (négy!) évet adott az emberiség kihalásáig az után, hogy eltűnnek a legfőbb beporzók, a méhek. " A mezőgazdasági kultúrák legalább 90%-a valamilyen szinten függ a beporzó rovarok tevékenységétől –, legyen szó magányosan élő poszméhekről,

vagy ipari mérvű megporzásról. A megporzó rovarok részvételének aránya a megporzásban: poszméhek 1-2%, a vadméhek 3-4%, míg a házi méh 75-95%."

"A rovarbeporzást igénylő mezőgazdasági kultúrák 67,5 - 85,5%-át a mézelő méh porozza be." ......

[link]

2022. jún. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2022. jún. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2022. jún. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy másik kérdés

harmadik képenyőoldala:


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__rovarok-izeltlabuak_..


"[...] Nos, az a helyzet, hogy azóta egyetlen élő méhecske sincs, megfogtam harmincat aznap és másnap, majd rá két nap múlva KÉT HALOTT(!) méhecske volt a padlón. Nem használok vegyszereket, így rovarírtót se, élve fogtam el pohárban egyenként mind, és raktam ki élve őket aznap és másnap. Sőt, abban a szobában azóta se volt szellőztetés ablakon át, csak a szomszéd szobát szellőztettem, és minden nap összenyitom a kettőt egyébként."



Napok múlva találtam további három halott méhecskét. Se pókháló, se pók a közelükben. Pont a szoba túlfelén meg esővízgyűjtő tál tele esővíízel, ott találhattak volna vizet a méhecskék, de valamiért a szobámba menekültek, ahol összesen 5 csak úgy végelgyengülésben meghalt pár hónapja és talán az általam akkoriban megfogott összesen 35 méhecske is holtan feküdne a padlón, ha nem viszem ki a természetbe.

Ki tudja, kint túléltek-e... Oké, hogy követhették a méhkirálynőt, na de az mit keresett a szobámban? Legfeljebb a gyümölcslevet. Volt kint víz? Volt. Visszatudtak volna repülni oda -pl a redőnyömön át-, ahol volt víz? Igen. Mégse tették.

Csak elgondolkodtatóul, hogy tele van furcsa méhecskés esetekkel a világ, Magyarországon is, holott a házamban ilyet a korábbi években sose tapasztaltam, de évtizedek alatt máshol se. Nyilván máshol is volt ilyen, de hogy már nálam is, meg a kérdező is újdonságként észlel ilyet, ez megnövekvő gyakoriságára utal az ilyen esteknek, csak ennyit szerettem volan hozzászólni. Természetesen olvastam én is cikkeket, nem ketten észlelünk eféle méhes furcsaságokat.



Az emberiség egyre inkább beavatkozik a természetbe, méheket megtévesztő illatanyagokkal, valamint az ökoszisztéma szétrombolásával (növényvédőszerek, gmo, 4g, 5g, rovarírtószerek, wifi, satöbbi.)

2022. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!