Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Miből sejthető, hogy sikeres...

Miből sejthető, hogy sikeres volt az ágyi poloska irtás?

Figyelt kérdés
Olyanok írjanak akiknek sikeres volt az irtás és utána, hogy alakult az életük poloska mentesen. Mentálisan is mennyire volt megterhelő? Hány irtás kellett hozzá? Tudtatok utána nyugodtan aludni újra az ágyatokban (ha az is fertőzött volt)?

márc. 5. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a második kör irtás után tűntek el. Nagyon sokáig minden szöszre az ágyban azt hittük, bogár, és minden viszketésre ugrottunk fel, hogy mi mászik.


A fertőzés sokkal megterhelőbb volt mentálisan, mint az irtás (nálunk nagyon elfajzott a probléma, a végén lámpafényben ülve aludtunk a földön a szoba közepén, és úgy is jöttek és ettek... sose felejtem el, mikor már bőgtem a fáradtságtól, az volt a legrosszabb, hogy az otthon, ami a biztonságot kéne jelentse, az fordult ellenünk). Ellenségemnek sem kívánom.


Évek teltek el, az ágy azóta is ugyanaz, az ágynemű (nem a huzat, a belevaló) egy részét dobtuk ki, de ágyneműhúzásnál a mai napig átnézem a párnát-paplant árulkodó foltok után. Az valahogy megkönnyebbülés volt a második kör után, hogy végre ágyban alhatunk, még ha maradtak is vissza ilyen kisebb "tikkek".

márc. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Borzasztó egyes
márc. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
2023. október végén vettem észre a poloskákat mikor elhúztam az ágyat a faltól. Amit lehetett zsebkendővel összenyomtam. Azonnal hívtam a poloskaírtókat. Az első írás október 28-án volt. November elején az ágyunkat elvitettük a szőnyeget kidobtuk. Ennek ellenére találtunk élő poloskákat. November 19-én jött a második írás.
ápr. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Véletlenül elküldtem.

A második írtás után elég sokáig csak döglött poloskákat találtunk. Így új szőnyeget és ágyat vettünk. Szenteste a fiam szobájában a falon találtunk egy élő poloskát. Harmadjára is kihívtuk az írtókat. Kipakoltuk a fiam szobáját és a miénket. Az írtóktól kunyeráltam vegyszert is. Januárban már nem találtunk poloskákat. De minden hétvégén lepermeteztem az egész lakást a kunyeráltam szerrel és elmentünk valamelyik nagymamához. Hetente kétszer egy ózongenerátorral kezeltem a lakást. Nincsen poloskánk.

De minden szöszre azt hiszem hogy újra eljöttek.


Mindhárom írás permetezéses majd ködölős volt. Az írások után a Bubblesban átmostunk minden ágyneműt, huzatot, plüsállatot, párnát... Az új ágy miatt 1+ millió forintunkba került.

ápr. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elso irtas utan 3 nappal.ujabb csipes lett a gyereken ugyhogy garanciara kijottek ujbol ( 2 het garancia volt ).

Semmit se kellett sehova pakolni olyan szerrel fujtak amivel jatekokat, plussoket szonyeget , ágyat, agynemut is lefujhattak. Azt mondta 2 hetig ne mossak fel es 1 hetig a tobbi cuccost se mossam ki. Jo persze huztam tiszta agynemut a lefujtba nem fekudtem be.

Masodik irtas utan nem volt tobb poloska . Sot olyan jol sikerult , hogy pokok es budosbogarak se voltak tobb mint 3 evig 😃


Amugy mentalisan borzalmas volt, foleg, hogy nalunk csak a kisfiut csiptek , de ot nagyon 🥺

ápr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam házi módszerek is használtak az ágyra, viszont más probléma volt. Panelban lakok, sajnos rossz állapotúak a falak, az alsó szomszédtól jöttek fel hemzsegve, tulajdonost pedig hiába panaszolnék be. Kértünk hivatalos írtást, de szakértő szerint is hasztalan így és folyamatosan írtani kellett házilag. Egy "pingvin" gőzpermetezőt vettem, ami még hatásosabb lett, ezt nagyon ajánlom. De a fal javítására nincs pénzünk most. Ellenben más okok miatt is át akartam alakítani a szobámat, szekrénysorral rendeztem be a falrészt és elkerültem az ággyal máshová. Keresnek a falon a poloskák és nem tudnak átjönni. Úgyhogy most így vagyok. :-)


Egyébként nekem olyan képességem van, amitől semmilyen vérszívó rovar nem szeret engem. Ezért sokáig észre sem vettem, párom vette észre és helyettem is őt ették - akkor még csak hétvégenként. Addigra már bemenekültek hozzám és megrágták a kanapémat. -____- Igazából szúnyog és kullancs már nagyon régen sem szeretett. 6 éves korom előtt volt bennem kullancs vígan, azóta lemegy rólam vagy meg is döglik rögtön. Nem tudják megfejteni. Illetve immunbetegségem van és magas a B-vitamin szintem, de nincs erre egyértelmű szakértői kijelentés.

ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!