Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A wcben (kertesházban) rohadt...

A wcben (kertesházban) rohadt sok a hangya és mindenhonnan jönnen kis jukakból, többször is körbefújtam hangyasprével, de 2-3 hét után újra jönnek. Hogyan tudnám őket örökre kiirtani?

Figyelt kérdés
márc. 13. 14:05
1 2
 1/11 Darius- ***** válasza:
86%
Kinti wc? Lehet kapni hangya irtó port. Nem spray, az nem ér semmit. Addig szorod, amíg elmennek. Lehet visszamennek, de akkor megint beszorod
márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%

Én Protect hangyaírtó állomást használtam nekem bevállt . Nem is drága.


A csalétekállomást - aktiválást követően - a hangyák vonulási útvonala mentén, illetve a fészek bejáratához közel, vízszintes helyzetben, a padló szintjén helyezze el. Nagyobb mértékű fertőzés esetén több csalétek állomás egyidejű használata javasolt.

A csalétekből fogyasztó hangyák többsége 14 napon belül elpusztul, de a hangyamentesség eléréséhez kb. 12 hét szükséges. A Protect® hangyairtó csalétek olyan rovarnövekedést gátló hatóanyagot is tartalmaz, amelynek azonnali ölőhatása nincs, de meggátolja a királynők peterakását, illetve zavart idéz elő a lárvák fejlődésében, így a hangyaboly kihal. Amennyiben azt tapasztalja, hogy a hangyák nem látogatják a kihelyezett csalétket, tegye át más helyre. Szükség esetén a kezelést ismételje meg.

A gél alkalmazásával egyidejűleg más rovarirtó szert (pl. aeroszol, permet, porozószer, stb.) ne használjon, mert ezek a hangyákat elriasztják a géltől. A kifolyt gél mosószeres meleg vízzel eltávolítható a felületekről.

márc. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Fentiek, plusz biotox hangyaírtó gél.

Benyalják, majd a bolyba bejutva a többi hangyát is megtizedeli.

Népi módszer sütőpor cukorral. Ezt nem próbáltam, de helyedben mindent bevetnék a spray kivételével.

márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a hangyapor bevállt. Rászórtam a bolyra, majd meglocsoltam, s a víz bevitte. Azóta nincs velük bajom.


A porcukoros sütőportól állítólag szétrobbannak.

márc. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nálunk a hangyakaja semmit nem ért, esküszöm a képembe röhögtek a kis dögök, pedig pontosan tudom, hol rágták ki a fugát és hol járnak ki, oda volt letéve. Érintetlenül dobtam ki több hónap után, egyik kijáratnál se zabálták meg.


A házi módszerek meg nem érnek semmit. Sajna nekünk macskák miatt semmilyen irtószer nem ajánlott kb, házi módszerekből mindent IS kipróbáltam, maximum pár napig hatásos bármelyik.

márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a porral többre mész.
márc. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Megtaláltam a maradék hangyaport:


BROS

Plusz hangyaírtó granulátum.


Fel sem használtam az egész dobozzal.

márc. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj,őrölt fahéj rájuk szórod és ennyi nem nyiffanak ki csak angolosan távoznak és elmondhatod te vagy a Nap Hőse mert környezetbarát és állatbarát vagy.
márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, három napig, amíg tart a fahéj illata. Utána meg győzd takarítani.
márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de egyetlen magyar szó kezdődik ly-vel: a lyuk.

Nem hiszem, hogy ne lehetne megjegyezni.

márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!