Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mindig ennyi kullancs volt?

Mindig ennyi kullancs volt?

Figyelt kérdés
Már ez a sokadik év az utóbbi időben, hogy amikor kint dolgozom a szabadban, egyből kullancsot szedek össze. Ti is tapasztaltok ilyesmit? Lehet ez összefüggésben az enyhe telekkel?

márc. 21. 15:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
30%

Ezaz, ezért is brüsszelsorosgyurcsányt hibáztassátok csak!

Az EU nem véletlenül tiltja be az "ősi" módszereket. Szúnyogoknál is ez a helyzet.

[link]

márc. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
A ddt nem csak a méheket nyirta ki hanem konkretan úgy halmozódott minden élő szervezetben hogy az éjszaki sarkon is ki tudták már mutatni. Én személy szerint örülök, hogy ilyen rovarírtókat nem használnak már. De egyetértek 8as, valami hatékony szert ami lehetőleg valami biológiai vagy tököm tudja, jó lenne már feltalálni. Sajnos nem ez a szakterületem xd
márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Éjszaki xd bocs xddd autocorrect éjszakai és ebből sikeredett így.
márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
A DDT még az "téged" is kinyír... Sajnos, a mai napig nyoma van még a talajban, és az élelmiszerekben, még ha jellemzően nem is veszélyes mennyiségben.
márc. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 darklord88 válasza:
35%
Nem tudom tavaly fűkaszáltam egész évben 1x találtam magamban kullancsot.
márc. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
#15, függ attól is, hogy kinek a vérét mennyire szeretik. Szerencséd van :-) Én tavaly nyáron nedvesebb időben szinte minden nap szedtem le a másfél évesemről kullancsot - szerencsére általában nem belőle, csak róla vagy a ruhájáról, mert általában 1-2 órát voltunk kinn egyszerre a kertben, és az alatt még csak rámászott a kicsire, nem fúrta be magát.
márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

A ddt-t már nagyon, nagyon régen betiltották, még az Unió előtt.


Tudomásom szerint ma is használnak szerves foszfor észtereket -pl.: diclorfos- csak kis kiszerelésben, mert az izeltlábúakra, így a méhekre is veszélyes.

Korábban Magyarországon is gyártották Unifosz néven.

márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem csak a rovarokra, méhekre volt veszélyes a DDT, madarakra is, pl. a vándorsólyom is amiatt pusztult ki az 1960-as években.
márc. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mármint hazánkból.
márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Idén nagyon sok van. Gombászás alatt naponta többet is lesöpör magáról az ember.
márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!