Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mely madarak gyérítik leginkáb...

Mely madarak gyérítik leginkább a tavak körüli szúnyogokat, kullancsokat? Ezekből melyek, amik tarthatók és mindig visszajönnek a megszokott "alvó/pihenő helyükre"? Mint egy nyitott ketrec, ahonnan akármikor kirepülhetnek, de vissza is jönnek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Fogsagban nem szokas olyan madarakat tartani, amik rovarokkal taplalkoznak. De alternativ megoldaskent kaphatoak mű fecskefeszkek, felszereled az eresz ala, es varod a lakokat, ezzel segitheted a fecskeket, es a szunyogokat is megeszik.
2021. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azért kívánom én felnevelni őket, mert így biztosan lesznek (sokan is, ha annyit nevelnék), míg az általad írt mesterséges fecskefészkekkel csupán annyi a probléma, hogy (legalábbis mifelénk) nem is látok már fecskéket... Sajnos! Feltételezem attól, hogy kiteszek vagy húsz-harminc fészket, egy sem fog (idővel sem) hozzám költözni... :(
2021. júl. 25. 17:38
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Már az elméleted is hülyeség. A fecskék gyérítik a leginkább a legyeket és szúnyogokat. De nem azért vannak ilyen kevesen, mert nem fészkelnek és nem nevelnek utódokat. A rengeteg rovarírtó és az emberi közbeavatkozás az oka. Védett madár, nem foghatod be, nem nevelheted őket. Az egyetlen, amivel segíthetsz nekik az az, amit az #1 írt, a műfészkek telepítése.
2021. júl. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fecskéknek rakhatsz ki telepes fészket. Ha szinte egy sincs már a környéken akkor minél több fészket kell feltenni hogy azt higgyék ott más fecskék is laknak és beköltözzenek.

Denevér is nagyon sok rovart elfog, nekik is lehet mesterséges odút kitenni. Azt hiszem még a gyurgyalag is a levegőben kapja el a rovart. Nem sok olyan madár van ami konkrétan szúnyogot eszik. Vízi állatok is vannak amik fogyasztják őket. Pl kisebb halak, béka, szitakötő stb stb

Kullancsot nem igazán esznek a madarak szerintem, talán mikor télen telel a kéreg alatt akkor kiszedegeti a cinege, csuszka stb.

Bezárni semmi képpen nem lehet ezeket az állatokat már csak azért sem mert védettek. De ha megfelelő élőhelyet biztosítasz akkor visszatérnek hozzád.

2021. júl. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hármas, valamit durván félreértettél! Nem azt írtam, hogy fecskéket kívánok tartani, az olvasható fent, hogy: "mely madarak gyérítik"? (A fecske, amit első válaszoló írt, egy volt a sokból.) Majd jönnek olyan válaszolók, akik (nem védett) szúnyogokkal/kullancsokkal (is) táplálkozó madarakat írnak. Nekik természetesen meg fogom köszönni a hasznos segítséget!


"A rengeteg rovarirtó és az emberi közbeavatkozás az oka." Ez így van, ugyanakkor teljesen mindegy. Mert (ahogy fentebb írtam) ha nem jönnek, akkor hiába fogok kirakni fészkeket - pedig hidd el, nagyon szeretném, HA jönnének idővel!

2021. júl. 25. 20:07
 6/12 A kérdező kommentje:

"Ha szinte egy sincs már a környéken akkor minél több fészket kell feltenni hogy azt higgyék ott más fecskék is laknak és beköltözzenek."


"Denevér is nagyon sok rovart elfog, nekik is lehet mesterséges odút kitenni."


Köszönöm a tippet - tiszta szívből remélem, hogy idővel működni is fog az ötleted! :)

2021. júl. 25. 20:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan üldözik a fecskéket, és leverik a fészkeket. Hidd el, nagyon sokat tudsz tenni azzal, ha biztonságos költőhelyet biztosítasz. Tehetsz ki több műfészket, különböző helyekre. Fontos, hogy árnyékos legyen, és mindig legyen a közelben friss víz. Állíthatsz fel kis csobogót vagy madárfürdőt.

Segít, ha van a közelben természetes víz is, hiszen ezek közelében több a szúnyog.


A fecske és a denevér országosan elterjedt, és az emberek közelében is megélnek, szaporodnak, ezért elsősorban nekik kellene élőhelyet kialakítanod. Ezen kívül bármilyen kisebb madár elfogyaszt rovarokat, tehát minél több faj érzi jól magát, annál jobb lesz.

Türelemre szükséged lesz. Lehet, hogy 1-2 évig is eltart, mire megtalálják a fészkeket, de lehetséges, amit szeretnél.


Kalitkát és hasonlókat nem javasolnék, mert ez túl közel van az emberhez és nem érzik biztonságban magukat. Minél nyugodtabb, és minél jobban hasonlít a természetes költőhelyhez, annál jobb.

2021. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nyitott ketrec alatt nem tudom mit értesz, de a kihelyezett odú, műfészek pont ilyen. Odamehetsz, meg lehet őket figyelni ahogy etetik a kicsiket, vagy télen járnak az etetőre. Úgy, mint a galambokat, nem fogod tudni tartani a fecskét vagy bármi vad madarat.
2021. júl. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azt akarom elérni, amit négyes/hetes javasolt. Ezt tenné a "nyitott ketrec", ami egy szimbólum volt, amit te nem értettél meg. Nyitott, hisz írtam, hogy akármikor kirepülhetnek, és visszajöhetnek, de "ketrec", mert ott maradnának nálam, oda szoktatnám őket (ahogy ő írta rengeteg műfészekkel, és esetleg még más egyébbel, hogy több madárfaj is jöhessen/jöjjön!). Ahogy írtam neki, teljes szívemből bízom benne, hogy sikerülni fog az ötlete - és ezzel ezek szerint még az üldözött fecskéknek is jót teszek!
2021. júl. 27. 13:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy sikerülni fog, főleg ha a fészkeken kívül van búvóhely (dús bokrok és fák) és elegendő (vegyszermentes) élelem. A Madártani Egyesület oldalán rengeteg információt találsz arról, hogyan tehetsz a madárkák kedvére 🙂

(4.vagyok)

2021. júl. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!