Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hova tűntek a poloskák?

Hova tűntek a poloskák?

Figyelt kérdés
Írtam már ki kérdést arról, hogy terrorizálnak az erkélyen a poszméhek, hát ez azóta is fennáll, viszont most eszembe jutott, hogy egy darab poloskával sem találkoztam még idén, pedig azok az első meleg napos időre meg szoktak jelenni. Eddig viszont méhek nem voltak soha, ez most idén van először. A méheket továbbra sem értem, hogy kerülnek ide a város közepére, semmi virág sehol, na de a poloskákkal mi a helyzet? Nálatok megjelentek már? Vagy még várni kell. (Nem mintha hiányoznának, mondjuk a méheknél jobbak lennének.)
márc. 26. 09:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
márc. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amíg hűvösek az éjszakák addig nem nagyon jönnek elő, de nyugi, itt vannak.


Ami a kinyírásukat vagy éppen nem kinyírásukat illeti....

Több millió vagy inkább több tíz millió invazív poloska van "csúcsidőben". Így nem oszt nem szoroz, hogy most megölünk e párat vagy kidobjuk az ablakon.

márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez van, hogy még nem nagyon mocorognak.

A poloskák aránylag kis része szokott sikeresen áttelelni, és csak később szaporodik fel a létszám, mikor már az első új generáció is repül. Ehhez képest én idén már elég sokat láttam, tehát komoly invázió lesz szerintem ebben az évben. A nagyon enyhe tél kedvezett nekik. (Tavaly felénk kevesebben voltak, mint két éve, csak ősszel lettek sokan.)

márc. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!