Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hova tűntek a poloskák?

Hova tűntek a poloskák?

Figyelt kérdés
Írtam már ki kérdést arról, hogy terrorizálnak az erkélyen a poszméhek, hát ez azóta is fennáll, viszont most eszembe jutott, hogy egy darab poloskával sem találkoztam még idén, pedig azok az első meleg napos időre meg szoktak jelenni. Eddig viszont méhek nem voltak soha, ez most idén van először. A méheket továbbra sem értem, hogy kerülnek ide a város közepére, semmi virág sehol, na de a poloskákkal mi a helyzet? Nálatok megjelentek már? Vagy még várni kell. (Nem mintha hiányoznának, mondjuk a méheknél jobbak lennének.)
márc. 26. 09:37
1 2
 1/13 Vuk-91 ***** válasza:
78%
Nálunk tegnap osont be poloska, szóval eltűnni nem tűntek el, csak épp nem a házad környékén volnának.
márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak azért fura, mert eddig mindig voltak az évek alatt, de konkrétan még most télen is volt azon az 1-2 meleg napon 1-1, most meg, mikor tartósan meleg van már egy ideje, semmi. :D
márc. 26. 09:48
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Gradáció.

Harlekin katicákat is alig látni az elmúlt években, ez simán előfordulhat egy inváziós fajjal.

márc. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nekem is feltűnt, pár éve bármerre fordultam a lakásban, egyet legalább láttam. Az utóbbi 1.5-2 évben meg alig van néhány. Engem nem zavar, kifejezetten örülök is neki.
márc. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
jó neked, idén már vagy tizet kinyírtam.
márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk a verandán teleltek át valószínűleg, mert amióta kijött a jó idő, bejönnek a lakásba, ha nyitva van az ajtó.

Úgyhogy nem tűntek el sajnos, csak úgy látszik nálatok nincsenek.

Én egyébként nem nyírom ki őket, hanem megfogom és kiteszem az udvarra.

márc. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
6-os, az esetleg szabad megkérdezni, miért? Én úgy tudom, hogy ezek felzabálják a növényeket és még csak természetes ellenségük sincs. És, ha csak kirakod akkor szaporodik tovább még több kárt okozva, plussz vissza is mászik. Nem izélgetés a kérdésem, simán kívàncsi vagyok, mielőtt szétszednek a kötekedők.
márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Egyszerűen csak azért, mert én nem ölök meg állatot, még rovarokat sem, ha meg tudom őket menteni.

Egyébként a Wikipédia szerint vannak természetes ellenségeik, köztük a katica is, bár azt el sem tudom képzelni, hogyan.

márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy nincs ellenségük és különösebb szerepük sem, nem tápláléka semminek, nem eszik meg a madarak sem, gyakorlatilag tényleg csak kárt okoz. Én lecsapkodtam őket mindig. A méheket nyilván nem csapkodom le, pedig azok is zavarnak.
márc. 26. 11:37
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
Engem a lakásból ki lehet kergetni a poloskákkal... Volt, hogy egy őrült poloska össze-vissza repkedett a szobámban, sosem maradt nyugton. Egy órán át nem mertem bemenni a szobámba, de még kintről is hallottam a zizegését. Előző két évben azt hittem, mentő visz el a szívemmel, olyan sok poloska jutott be. Nem tudom, hogyan! Minden reggel kettő a függönyöm tetején. Nap közben is bejutottak... Kedvenc évem az volt, amikor az egy dolog, hogy észrevettem, hogy sok bejut, de apámat felparancsoltam (igen, parancsoltam, mert már megelégeltem, hogy mindig nálam) ellenőrizni az ablakomhoz. Az egyik ablakomhoz. A kettő közül. Mi lett? Vagy hat élő poloska bújt meg és talált néhány szárazat. Na, utána a gyönyörű és fullasztó nyári hőségben néhány napig nem nyitottam ablakot... Teszem hozzá, társasházban élünk.
márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!