Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen hangya ez?

Pintér László kérdése:

Milyen hangya ez?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Anya lehet, vagy major? Én valamilyen camponotusnak nézem


ápr. 17. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Inkább dolgozónak tűnik.
ápr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azoknak nem nagyobb a fejük?
ápr. 17. 13:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Camponotus vagus királynő szerintem.
ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg ha dolgozó lenne, akkor nem azon lenne, hogy visszajusson a bolyba és mászkálna folyamatosan? Ő meg csak igyekszik elbújni. Hasogattam fát, akkor esett a göcsre, gondolom kéreg alól.
ápr. 17. 14:33
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Szegény kereste hol alapíthat családot magának...
ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na, akkor csak anya. Majd meglátjuk az akváriumban sikerül-e családot alapítania (( nincs benne víz )) . Ha egy tenyérnyi formikáriumban is tud, akkor egy 100 literesben csak jól érzi majd magát. Mézet már evett.
ápr. 17. 16:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jók a körülmények akkor persze..
ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre azt mondanám, hogy Camponotus vagus, nem látszik jól a képen, hogy mekkora. Ha megvan 1,5 centi, akkor vagus.


A tervezett tartásáról viszont írhatnál bővebben, mert önmagában az, hogy 100 literes akváriumban, az egyetlen tényező. Milyen fészekrészt tervezel neki betenni?

ápr. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy nem írtam, csak elfelejtettem. Amúgy már akkor csináltam neki egy deszkából ilyen formikáriumot. Vagyis egy sima 2,5x10-es fenyő (( fenyő? )) deszkából egy kb fél tenyérnyi darabot felcsiszoltam meg levágtam és maróval meg fúróval csináltam bele kezdetleges járatokat meg tereket-itatót, meg ki-bejárót az akváriumba aminek az alja sóderes föld, ezt a deszkát meg ilyen plexi vagy átlátszó valamilyen műanyag, egészen pontosan egy hűtőnek az ilyen fiókrészének a műanyagjából kivágott részt tettem a deszka tetejére, aztán ez bent az akváriumban letakarva.



[link] Nem tudom mennyire látszik, de ott vannak a petéi, kb 3-5 darab lehet. Szóval valami működni látszik.

AntSite szerint is Camponotus vagus.

ápr. 24. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj majd, hogy a fa fészekrésznek ne legyen a külvilágra néző része, mert kirágják magukat rajta. Ha a szökésállóság biztosított, akkor sok sikert hozzá! 🙂
ápr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!