Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A fürdőben vannak ilyen pici...

A fürdőben vannak ilyen pici szárnyas rovarok, mi lehet a neve?

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje felfedeztem, hogy 1-2 van. Nem különösebben zavart, sőt olyan kis aranyosnak tartom őket.

Szürke színűek, van egy kis csápjuk, 0,5 cm-esek kb, és repülnek. Eléggé gyorsak. Úgy vettem észre, hogy szeretnek a wc kagylóba tartózkodni. Mostanában azonban többet is felfedeztem... és nem tudom kik ők, és miért érzik a fürdőnkben jól magukat.

Nagyon érdekelne a nevük. Valaki tudna segíteni?

Köszi. :))



2012. febr. 5. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Képet nem tudnál feltölteni róluk?


Egyébként nálunk most a szárnyas hangyák költöztek a fürdőbe és ők nem olyan aranyosak!

2012. febr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem is vannak, de a paludáriumomban... megpróbáltam lefényképezni,de most nincs egy sem... szerintem egyre gondolunk... kis szürke, kerek szárnyai vannak, mint egy picike lepke... a lábai feketék... én is örülnék ha valaki meg tudná mondani micsoda...
2012. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Majd megpróbálom lefényképezni.

Aha, szerintem is egyre gondolunk. :)

2012. febr. 5. 16:13
 4/9 anonim ***** válasza:

sikerült lefényképezni, eredeti méretében elég pindurka, a kép felső részén van, a minőségért bocsi...

[link]

[link]

2012. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

én is lefényképeztem. :D

[link]

2012. febr. 6. 22:21
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát... úgy nézem ugyan az. :)

Így nagyba már nem olyan 'aranyosak'. Nem valamit moly lehet? :O

2012. febr. 6. 22:22
 7/9 anonim ***** válasza:
nekem aranyosak, sok kis pici lepke volt kora télen, mikor még melegebb volt, most pár nap kellett ehhez az egyhez hogy ráleljek :) párás helyet kedvelik, a csápjuk fésűs, a szárnyuk hártyás is, meg pikkelyes is... régóta keresem mik lehetnek :)
2012. febr. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk is van ugyan ilyen kis állatka és nálunk is a fürdőben és a wcben érzi jól magát.. nem tudom a nevét de én csatornalepkének hívom mert úgy vettem észre onnan jön elő:D
2012. márc. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, és megvan a neve ennek az állatkának:D tineides persiliensis - más néven mosópor moly. (elvileg károsabb a vízkőnél annyira tönkre tudja tenni pl a mosógépet.)
2012. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!