Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ti is észrevettétek mostanában...

Ti is észrevettétek mostanában a "zombi" cserebogarakat? Mi történik a belső szerveikkel?

Figyelt kérdés
A napokban több olyan cserebogarat láttam, ami félig üresen (üres potrohhal) vonszolta magát az aszfalton. Tisztában vagyok vele, hogy 4 év pajorkodás követően egy rövid ideig tartó bogárállapot után tömegével elpusztulnak. A talány számomra az, hogy hogyan képesek hosszú időn keresztül potroh nélkül életben maradni illetve, hogy mi történik a potrohukkal. Valaki tud erre valamilyen tudományos magyarázatot?

2012. ápr. 30. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
durva..elég szerencsétlenek szegények,több ideig alakulnak bogárrá,mint amit eltöltenek úgy.lehet már kikellet volna haljon a rovar,csak aztán mégse tette:D passz
2012. máj. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
(csak a cserebogárra értem a rovart)
2012. máj. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
100%

Hogy mi ette meg a fél bogarat, azt nem lehet kideríteni, hacsak nem lesed meg. Amikor rajzás van, akkor annyi a bogár, hogy a ragadozók csak a finomabb részekkel foglalkoznak, a többit otthagyják.


A rovarok szervezete teljesen máshogy működik, mint a miénk, ezért még a nagyon súlyos sérülések sem pusztítják el őket gyorsan. A nyitott keringési rendszer, a légcsőrendszer és a dúcidegrendszer akkor is tovább működik, ha nagy részük elpusztul vagy sérül. Egy ilyen durva sérülés persze halálos, csak nem azonnal, hanem napok múlva pusztul el a rovar. Egy fejetlen csótány gyakorlatilag addig marad életben, amíg ki nem szárad, mert fej nélkül nem tud már inni. Ez akár heteket is jelenthet.

2012. máj. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szegények...:(
2012. máj. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én amúgy madárra tippelek. A tápanyagban bővelkedő puha részt lecsippentik, a kemény, kitines részekkel pedig nem foglalkoznak.
2012. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenesetre a fejetlen csótány se semmi :D
2012. máj. 2. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!