Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mi a képeken látható rovarok...

Mi a képeken látható rovarok neve?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Köszi a válaszokat!



2012. júl. 15. 19:42
 1/7 anonim ***** válasza:
két növénypoloskafajta.
2012. júl. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első: Graphosoma italica v. lineatum, azaz csíkos poloska.

A második: Pyrrhocoris apterus, verőköltő bodobács.

2012. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A verőköltő bodobács biztos? A google-ban a képeken más mintázatúaknak láttam, mint az én képemen.

2012. júl. 16. 13:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Most már én is elbizonytalanodtam, de itt egy kép, eszerint is Pyrrhocoris apterus.

[link]

2012. júl. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2012. júl. 16. 19:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is nagyon hasonlít a v. bodobácsra, de nem az! Kiskoromban rengeteg bodobácsot megfogtam, és manapság is találkozom velük, azok sokkal inkább bogárszerűek. Ennek poloskásabb alakja van (és valóban, a mintázata is más).

Szerintem ne vedd biztosra a bodobácsot.

2012. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Közben megnéztem az egyik linket, amit valaki beírt.

[link] Nálunk ilyesmik a bodobácsok, de alul a fekete rész ( a "hasuk") mindig nagyobb volt, ezek olyan laposak.

Sokszor szórakoztam azzal, hogy létrehoztam nekik egy kis helyet, és ott "tenyésztettem" őket. Mindig figyelgettem, de vagy úgy néztek ki, mint a fenti képen, vagy a kicsik pirosak voltak, még foltok nélkül.

Ami a te képeden van az nem egészen ilyen. Persze most már én sem vagyok benne teljesen biztos, lehet, hogy valahol így néznek ki a bodobácsok, és akkor ez is az...

2012. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!