Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hova lettek a szentjánosbogarak?

Hova lettek a szentjánosbogarak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok idős (14 éves), de 6-7 éve még sokkal több szentjánosbogarat láttam, ilyen gyorsan eltűntek? :(

2012. nov. 30. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én utoljára kb. 20 éve láttam, vagy több :(
2012. nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Kihalófélben lévő bogárfaj, a levegő, a víz, szennyezettsége miatt.

Városi környezetben ma már esélyed sincs látni, de esetleg nyaranta, a magyar nemzeti parkokban (pl: Hortobágy) talán még fellelhetőek.

2012. nov. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Tényleg..Nemáá'.De szomorú :(

Lassan fecske sem lesz.Jegesmedve is csak állatkertben...

2012. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Például anno, valamikor lehetett folyami rákot találni a folyóvizekben, ma már gyakorlatilag nincsenek, ugyanis csak a tiszta vízben élnek meg.
2012. nov. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Viszont mocsári teknős még van - 2 éve feltűnt egy a kertünkben, azóta rendszeresen megjelenik (van tó náddal), bár mintha egyedül lenne. Így utánpótlás nem igazán lesz... :/


Felénk a fecskék pl. az állattartással együtt tűnnek el. Minél kevesebb a háznál a disznó/tehén, aminek természetes velejárója a trágya, annak pedig a rovarok, főleg legyek így fogynak a fecskék is.

2012. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nálunk a baglyok is elköltöztek, sárgarigót régen nem láttam, csak a veréb, a rigó meg a galambok jönnek (néha gerle)
2012. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem tűntek el. Pl az alcsúti arborétum minden évben megrendezi a szentjánosbogarak éjszakáját. Nagyon hangulatos rendezvénysorozat, kb egy hétig lehet a rajzást megfigyelni.


Minden populációban van egy természetes és ciklikus állománynövekedés vagy csökkenés, lehet, hogy egy adott területről eltűnik, de egy másikon megjelenik. Pl én sokkal több sárgarigóval találkoztam mostanában városok közelében. pl a balatonparton vagy budapest külső kerületében is.

2012. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja az előző vagyok még. A szentjánosbogarak a nedves élőhelyeket szeretik ezért az utóbbi évek száraz, aszályos időszaka biztos nem kedvezett a szaporodásuknak, de egyáltalán nem kihaló fajta. Még csak nem is veszélyeztetett.

A települések közeléből pedig a fényszennyezés miatt tűnik el. A folyamatosan világító, mesterséges fényforrásainkkal gyakorlatilag elnyomjuk az ő kis lámpásaikat, nincs esélye a két ivarnak az egymásra találásra.

2012. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már igazi katicabogár sincs, csak ezek a narancssárga amerikai álkaticák.
2012. dec. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én 15 vagyok,és még életemben nem láttam élő szentjános bogarat... :/ ez szerintem szomorú,mert szüleim mondták,hogy gyerekkorukba sok volt...(pedig "falun" élek)
2015. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!