Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A lódarázs mérge mennyivel...

A lódarázs mérge mennyivel erősebb egy átlagos darázséhoz képest?

Figyelt kérdés
Vagyis menyire fájdalmasabb a lódarázs csípése?

2013. jan. 6. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Lódarázs még nem szúrt meg, szerencsére, így passz!
2013. jan. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyanaz az összetétele a kétféle darázs mérgének, de a lódarázs a méretéből fakadóan nagyobb mennyiséget termel, és nagyobb mennyiséget is fecskendez be egy szúrás alkalmával (vastagabb a fullánkja is). Ráadásul mélyebbre is tudja bökni a fullánkját. Főleg ezért fájdalmasabb és veszélyesebb a lódarázs szúrása.
2013. jan. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Engem szurt meg jobban feldagad és fáj nagyon ..
2013. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem ilyesztgetni akarlan de nem csak hogy sokkal fájdalmasabb de igen erős méreg ha 3-4 megcsíp az már életveszélyes lehet
2013. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 szabóméhészet ***** válasza:
100%

én méhész vagyok,a méhcsipésre már teljesen immunis,azaz nem dagadok meg,nincsenek tünetek.fájni fáj amikor megcsipnek,de nem vészes :)

kb 15éve csipett meg egy lódarázs,a hüvelykujjamat.kb 10perc alatt a kezem könyékig lezsibbadt.nagyon meglepődtem,hiszen az hogy 10-20 méh megcsip az sose volt gond,de hogy ennyire erős mérge legyen a darázsnak,azt nem gondoltam.

2013. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

tegnap tudtam meg,hogy a 100x-osa a kecskedarázs mérgének! :(

Nagyon durva! :(

2013. júl. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 szabóméhészet ***** válasza:

a darazsak méreghólyagjában kevesebb méreg van mint a méhek méreghólyagjában.

a darazsak igy a lódarázs is kb 5mg méreggel rendelkeznek,mig a méheknek 40-50mg a méregkészlete.

vannak direkt méhméregtermelésre szakosodott méhészetek,a méreg grammja aranyárban van,mivel a gyógyszeriparban fontos alapanyag.


a különbség nagy a darazsak és a méhek mérge között,teljesen más a hatásmechanizmusa és az összetétele

2013. júl. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A méhméreg és a darázsméreg azért különbözik egymástól, mert más a kémhatása. Míg a darázs mérge savas, addig a méhek mérge lúgos kémhatású (ezért is alkalmazzák ízületi betegeknél a méhméreg kúrát, ugyanis az ízületi betegségek a szervezet elsavasodása miatt keletkezik, így a méhméreg lúgos kémhatása kioltja azt) Az, hogy mennyivel fájdalmasabb azt embere válogatja. Nálunk nagyon sok lódarázs van, szúrt is már meg, méhészkedek is, ebből adódóan az is szúrt már meg. hát nagy különbség nincs. Talán a darázsszúrás azért veszélyesebb, mert a darázs mindenre rámászik (még a döghúsra is) és fertőzésveszély áll fenn, a méhek viszont makulátlan tiszta állatok, az ő mérgük még jót is tesz nekünk (pl ízületi hatások, + a vérnyomást is csökkenti, mert vérhígító hatású)
2013. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2-metil-3-butén-2-ol
2016. okt. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!