Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan szabaduljak meg tavassz...

Hogyan szabaduljak meg tavasszal a darazsaktól?

Figyelt kérdés

Tavaly nagyon zavartak minket a darazsak, egész nyáron nem tudtunk megszabadulni tőlük. Attól tartok, hogy idén is beköltöznek a cserepek alá, meg mindenhova. Mit csináljak, hogy már csírájában elfojtsam a problémát? Persze a szokásos cukros-vizes csapdákat kitesszük, de az tavaly sem volt elég.


Előre is köszi a válaszokat! :)



2013. márc. 30. 11:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Fel kéne térképezni, hogy hova fészkeltek. A tavalyi fészkeket még most leszedni. Ha valahova mégis befészkelnek, akkor éjszaka fújjátok le őket, akkor nem aktívak. Az elhullott egyedeket szedjétek össze. A lódarázs (nálatok biztos a francia darázs) ha megtámadják, vagy agyon ütik akkor kiválaszt egy illatanyagot amivel odavonzza a többi társát is, támadásra buzdítva.
2013. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :)


Ezt az illatanyagos dolgot már megfigyeltem, ott röpködött 1-2 körülöttem, abból ha lecsaptam egyet, rögtön jöttek a többiek. :/

2013. ápr. 3. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!