Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Üvegcsík szellőzés, mi az?

Üvegcsík szellőzés, mi az?

Figyelt kérdés

Pókomnak vettem egy terráriumot, jobban mondva akvárium, és mivel ennek nincs teteje szeretnék rá csinálni.

Legtöbben az üvegcsíkos szellőzést ajánlják, néztem képet, de nem tudom milyen helyközzel hagyjam ki, hogy a pók lába ne nagyon szoruljon bele, plusz elég szellőzése legyen.

Acanthoscurria geniculata-t szeretnék benne tartani, méretei a következők a terráriumnak:

Hosszuság: 60cm

Magasság: 30 cm

Mélység: 30 cm

A lényeg hogy jól szellőzzön de mégse akadjon bele a lába.

Köszönöm a válaszokat :)



2013. máj. 20. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nincs se pókom, se terráriumom, de ezen mi a kérdés?

Logikus, hogy ha azt akarod, hogy ne szoruljon bele a lába, akkor vagy vékonyabb a lábánál, hogy ne tudja beledugni, vagy vastagabb, hogy ne szoruljon bele, de ki se tudjon mászni. Szellőzni pedig akkor fog jobban, ha nagyobb felület lyukas, vagyis a lényeg, hogy semmilyen szögben, ha összehúzza magát, vagy húzza, tolja, akkor se tudjon kijönni, vagyis ettől szűkebb, hogy a teste se kerülhessen közé, hogy ne szorulhasson be.

2013. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amúgy én se tudom, milyen az üvegcsík. De gondolom, a fedővel olyan dolgok vannak, hogy ne érjen el, ne rágja, szakítsa ki a lakó, és lehetőleg jól szellőzzön, és ne árnyékoljon. Gondolom ezért javasoltak üvegcsíkokat. Viszont ha több pénzed van rá, és üvegcsíkokból csinálod meg, vagy plexiből, szerintem növelhetnéd a szellőzési felületet azzal, ha függőlegesen tennéd a csíkokat, és ezek lennének bizonyos távolságra lábától vastagabb, teste legvékonyabb részétől kevesebb távolságra. Szóval pl. 600x10x1mm-es darabokat raknál fel úgy, hogy alul az 1mm-es oldal. Ezt gondolom plexivel könnyebb rögzíteni, vagy 3 helyen mindet átfúrni, 3 rudat átdugni rajta, és a lemezek közé távtartókat rakni.
2013. jún. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!