Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Méhek költöztek a kéménybe,...

Méhek költöztek a kéménybe, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyából 1 hónap eltelt már amióta az első méhecskét észrevettem a házban. Azóta teljesen eltömöszölték a szellőzőt. No de, hogy világosabb legyen :


-A házunk olyan 10-11 méter magas épület.

-A méhek jól érzik magukat, ergó elég nagy kaptárt készítettek ahhoz, hogy a szellőző átjárhatatlan a levegő számára.

-A kéménybe "fészkeltek" (a szellőző a kéményben van azaz egy nagyobb tégla építmény a ház tetején).

- A tűzoltók nem foglalkoznak "állatmentéssel" január 1. óta.

- A kéményseprők sem vállalnak ilyesmit mert a szellőző nem érdekli Őket.

- Kifüstölni nem tudom mert elszáll mellettük, no meg már nincs szellőzés.

- Hozzáférni nem tudok a kaptárhoz mert a "kémény" 1-1,5 méteres.


Nagyon szépen kérlek Titeket segítetek!


(Elnézést a fogalmazásért, nem vagyok építész).



2012. aug. 16. 23:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A tűzoltók nem foglalkoznak vele?

Ez tuti? Ilyesmihez mindig őket kellett hívni.

2012. aug. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is hallottam, róla, hogy tűzoltók már nem foglalkoznak állatmentéssel, mert sok pénz elmegy a kiszállás miatt.


Lehet méhésszel kéne felvenni a kapcsolatot, hiszen ő ért a legjobban a méhekkel, hátha betudja fogni, bár elég a királynőt, mert a többi megy utána.

2012. aug. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A méhész leszedi. De a tűzoltóknak se állatot menteni kellene kijönniük, hanem állatot irtani... (Bár nem tudom, hogy a méh védett-e.)


Az biztos, hogy én nem bírnám ki épp ésszel, ha a házamba méh költözne. :S

2012. aug. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
szárazföldi torpedó :)
2012. aug. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes a kérdés, ugyanis.

Én allergiás vagyok a méhekre, tehát ha hozzám beköltözne egy sereg méh, akkor a tűzoltóknak nem állatokat kéne menteniük, hanem engem...

2012. aug. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Virágh Attila válasza:
100%
Gyújtsál a kandallóba dióval, az olyan büdös mint a fene, vagy dobj rá egy kis száraz trágyát is, attól nem maradnak ott, és nagy füst a lakásba nem megy be; nekem ez bevált.
2012. aug. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

"- Kifüstölni nem tudom mert elszáll mellettük, no meg már nincs szellőzés."


1. Örülsz, hogy beporozzák a virágokat, kiraksz egy méh itatót a kertbe.


2. Nem örülsz.

Alulról felülről füstölés.

Ha elkábultak a méhek és harcképtelenek, akkor:

- Egy láncra kötött súlyos tárggyal szétütöd a kaptárt

- Vagy kibontod a kürtő oldalát, és úgy semmisíted meg a fészket /ez a nehezebb út/.

- Vagy ütsz egy lyukat a kaptáron azután petróleumos ronggyal kiégeted a kaptárt. Párás hűvös időben, nem kánikulában. Ki ne gyújtsd a házat.

2013. febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 szabóméhészet ***** válasza:

a katasztrófavédelem honlapján megyékre lebontva megvan a méhrajbefogással foglalkozó méhészek telefonszáma.


kár hogy a kérdező nem tett fel képet azokról a kéménybeli méhekről,mert nekem erős a gyanum hogy azok nem is méhek.


a kérdező irta hogy "először megjelent egy". nos ha méhraj költözik be valahova ott nem egy,hanem sok méh jelenik meg,ahogy kiépül a fészek,stb a kijárón nagy a forgalom,gyűjtő,vizhordóméhek stb.

2013. máj. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!