Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ki van a képen? Milyen rovar?

Ki van a képen? Milyen rovar?

Figyelt kérdés

Korábbi években még nem figyeltem fel rá, de idén nagyon sok van belőle a (vegyszermentes) kertünkben.

Kicsit hasonlít légyre is, kicsit szúnyogra is (persze ezeknél nagyobbak), bár nem csíptak meg, és talán maguktól nem is szállnak az emberre. Növények közelében repkednek, vagy azokon vannak. Láttam már a rózsán, diófalevélen, gyomokon... És még ezekhez nagyon hasonló, de kisebbeket és talán teljesen feketéket láttam sokat nemi életet élni a talajon... Nem tudom, hogy azok is ilyen nagyok és narancssárgák lesznek, vagy azok más rovarok...


[link]


Lehet inkább a kerti kártevők kategóriába illene a kérdés, de nem tudom, hogy tényleg kártevők-e, vagy sem...



2013. máj. 23. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Keress rá a google-ban a tippemre:

Kerti bársonylégy (Bibio hortulanus)

2013. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, én is valamilyen bársonylegyet mondtam volna. Általában nem kártevők, de invázió idején kárt tehetnek növények gyökérzetében.

A fekete, amit láttál pedig valószínűleg tavaszi bársonylégy (Bibio marci).

2013. máj. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Részben azért kérdeztem, mert a rózsákat megtámadta valami. Majdnem minden szár tetején kis furatok vannak. Valami rágja őket belül, és kifelé ürít. Volt egy gyanúm, hogy ennek a valaminek a lárvái. Lehetséges ez?
2013. máj. 24. 13:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, sajnos valami más lesz a megoldás, ők legfeljebb gyökérkártevők. Én valamilyen bogárra gyanakszom, nézd meg nincs-e arrafelé valamilyen bogár nagyobb számban.

2013. máj. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!