Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Invázió! Milyen rovar lepte...

Invázió! Milyen rovar lepte el a kertemet?

Figyelt kérdés

Először csótánynak néztem mert nagyon fürge és hosszú antennái vannak, de végül megláttam hog repül (ez kizáró ok.. remélem!) Akkor mégis mi lehet? idén tavasszal jelent meg, 7 éve először látom a kertben, sajnos a házba is bejön, terasz alatt és még a pázsiton is mászkál, tulajdonképpen mindenhol.


kép: [link]


Mi lenne ez a rovar, illetve tudom-e ritkítani valamilyen módszerrel? Hol fészkeli be magát? Van egy szennyvíz-szivattyús mély akna a kertben, onnan jöhetett esetleg?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 21. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez bizony csótány!
2013. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Német csótányr (Blattella germanica)emlékeztet.
2013. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
*német csótányra
2013. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint léteznek repülő csótányok? pont a gyakorikérdéseken olvastam utána és a válaszolók szerint nincs szárnya a csótánynak.


Köszönöm a válaszokat, akkor indul a csótány offenzíva (de jó, nem elég hogy darazsak és vakondok gyötörnek)

2013. máj. 21. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, több repülő-csótány faj is létezik.


A vakondokkal mi a baj? Örülnék, ha nálam lennének.

2013. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

erdő mellett lakom és a vakondok annyian vannak mint az oroszok. nem vagyok pázsit-mániás, nem nyaldosom egyenként a fűszálakat de azért durva hogy kb 50%-át elpusztították a gyepnek. hatalmas barna területek vannak amia fűnyírómat és szép lassan tönkreteszi. nemrég vettem egy ginkót, kb 50 centis, szépen eltültettem, 1 hétig bírta ki a vakond, hogy ne túrja körbe 360 fokban, hogy 1 szál ép gyökere ne maradjon. A vakondtúrások helyén szép lassan megjelent a moha, és bevette az egész kertet.


Tudom hogy hasznos állat, de a munkájának eredményét nem látom, bárhol ások a kertben tele van a lapát pajorokkal, te, barátom ha vakondod kívánsz magadnak nem vagy teljesen épeszű, soha nem fogja lárvamentessé tenni a kertedet, majd nyelheted a port száraz nyári napokon. nincs értelme visszafüvesíteni, mert az első eső után újra kitúrja a járataid és cseszheted a díjnyertes fűmagokat.

2013. máj. 21. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!