Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » A barlangi keresztespók...

A barlangi keresztespók csípése veszélyes?

Figyelt kérdés

[link]


mindig látok ilyeneket barlangászásnál, hatalmasak és nagyon ijesztőek. mérgező lehet a csípése?


2013. máj. 25. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyetlen magyarországi pókfaj csípésétől sem kell félni.
2013. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 FractioSomni válasza:
A cselőpók csípése nem túl kellemes és sok embernél allergiás reakciókat válthat ki, ritkább esetben halálos is lehet. Amúgy veszélyesnek nem veszélyes egyik magyarországi pókfaj sem, de pl a cselő és némelyik keresztesnek nagyon kellemetlen a csípése és hosszú ideig fáj. Én vagy fél órán keresztül nem tudtam mozgatni a kezem amikor megcsípett egy cselő, teljesen elernyedt. Szóval azért óvatosan, barlangászás közben nem túl jó ha nem mozog a karod :D
2013. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, bár annyira nem nyugodtam meg :D


szűk helyeken alig tudunk elmászni mellettük, szinte lesodorjuk őket a fejünkkel, közben meg rettegek, hogy valamelyik a nyakamba esik. overallon meg gumikesztyűn át szerintem nem tud megcsípni, de vannak azért még szabad felületek rajtam mászás közben.


a barlangi keresztespók egyébként védett?

2013. máj. 31. 13:28
 4/4 anonim válasza:
Bár tíz éves a kérdés és azóta már biztosan kaptál választ, de igen, védett.
2023. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!