Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Létezik az óriás katica?

Létezik az óriás katica?

Figyelt kérdés
Kora reggeli órákban láttam egy katicabogárra emlékeztető bogarat. Nem az a sokkpettyes katica volt, mert szép narancsospiros színű a páncélja (mint a rendes katinak) és nincs rajta sok pötty. Viszont kétszer-háromszor akkora mint egy sima kati, de ugyanolyan kis duci testformával. A potrohán nem volt fehér folt. Ha jól láttam viszont a páncélján volt! Fekete pöttyei nagyobbak. Ennyit láttam belőle egyébként, mert a szúnyoghálóba kapaszkodott kívülről. Szerintetek mi lehetett?
2013. jún. 17. 15:31
 1/4 A kérdező kommentje:

Na, megvan. Ez emlékeztet rá:

[link]


Ő micsoda?


Viszont ha van más tippetek az általam leírt bogárra, azt is örömmel várom.

2013. jún. 17. 15:36
 2/4 anonim ***** válasza:

Az utóbbi években tonnaszám lepték el az országot az ázsiai katicák (harlekin katica) is, ezek nagyobbak és pl. megeszik a mi hétpettyes katicánkat, ill. előle a táplálékot. Nagyon változatosak lehetnek, narancssárga, piros, citromsárga, sőt akár tiszta fekete is piros mintával. De ezek rendes katica alakúak, nem hosszúkásak, csak nagyok. (Egyébként azt javasolják, ahol sok van irtsuk, mert ilyen nagy számban már károsak.)

Ha nem ez volt akkor elnézést, hirtelen más nem nagyon jut eszembe névvel.

2013. jún. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem nem olyan, mert nem volt olyan sok pöttye, és a potroha nem volt fehér foltos. Inkább kevés, de nagy pöttyök voltak. Az a baj, hogy egészében nem láttam a hátát. :S

Lehet, hogy nem katicabogár-fajta volt, csak engem a gömbölyű formája és a színei miatt arra emlékeztetett.

2013. jún. 17. 15:57
 4/4 anonim ***** válasza:
A képeden a Clytra laeviuscula, azaz a Fűz-zsákhordóbogár látható.
2013. jún. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!