Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen rovar ez? Csíp?

Milyen rovar ez? Csíp?

Figyelt kérdés

Amikor berepült a szobámba a frász jött rám, mert azt hittem darázs. Mondjuk még most sem vagyok biztos benne hogy nem az. Nem emlékszem hogy láttam volna ilyet korábban. Mi ez? Csíp??

Készítenék még róla fotókat, de félek hogy megcsíp.

Köszi előre is!


Itt vannak fotók:

[link]

[link]



2013. jún. 18. 00:15
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

10-es:

Rátettem és bezártam, mert csak így voltam hajlandó kivinni, féltem hogy megcsíp :D

Aztán láttam hogy megnyugodott, és leszállt a pohár aljára. Gondoltam lefotózom :-)

2013. jún. 18. 01:46
 12/17 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy.:)
2013. jún. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2013. jún. 18. 02:04
 14/17 anonim válasza:
Hát jól feladtad a házit mert ezen agyalok h.mi lehet ez vagy is ki lehet? Mekkora izékéje van elől a fején. Ez csak egy hölgy lehet ekkora szempillákkal, de ez nekem olyan ismerős mintha láttam volna ilyesmit. Ha valaki tudja mi ez írja már meg. Kíváncsi vagyok nagyon mi neki a neve.
2013. jún. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

[link]


Darázslepke!!! Nézd meg! És beírhatod a keresőbe! Az lesz az!

2013. jún. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2013. jún. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 sadam87 ***** válasza:
100%

Nem, ez mégis lószúnyog lesz. Sajnos nem tudtam minden képet megnyitni, de amiket láttam, azokon is egyértelmű, hogy két szárnya van, és a billér is kivehető valamennyire.

Némi keresés után azt is sikerült belőni melyik nembe tartozhat (Ctenophora - fésűsszúnyogok):

[link]

(a 6. oldalon van kép róla)

[link]

(sajna nem tudok németül, de a kép is elég beszédes)

És nemét tekintve pedig hím. Sok rovarfajnál jellemző, hogy a hímeknek sokkal nagyobb fésűs csápjuk van, mert ezzel tudják kiszagolni a nőstények feromonjait.

2013. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!