Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Bogár preparálásánál milyen...

Bogár preparálásánál milyen szerrel kell lekezelni a döglött bogárt, hogy ne büdösödjön be?

Figyelt kérdés

Már megtörtént az ecetes vízben fürdetés, hogy be tudjam lőni a testtartását, de az a gond, hogy továbbra is kellemetlen szagot áraszt.

Aztán a másik kérdésem, hogy milyen további szerrel lehetne konzerválni, hogy ne falják fel a parányi élősködők?

Aztán a tárolás: Van valami külön ilyen célre készített kis átlátszó üvegboboz, vagy ilyesmi?



2013. júl. 2. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Jaj, ez engem is érdekelne! Én régebben csak simán befújtam őket hajlakkal, de az nem valami hatékony.. : D
2013. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 polarbeer ***** válasza:
100%

Itt megtalálhatjátok a kérdésetekre a választ, és mindenféle, rovarászathoz szükséges cuccot is meg tudtok venni:

[link]


Továbbá ajánlom ezt a könyvet:

NÖVÉNYEK ÉS ROVAROK PREPARÁLÁSA

[link]


Saját tapasztalatok: én kb. 100 fajos rovardobozokat csináltam gyerekkoromban, 1-1 kirándulásról általában 5 - 10 db állatot gyűjtöttem mindent szépen cetlivel, lelőhellyel, dátummal dokumentálva. Jól zárható doboz aljára hungarocell-lemezt raktam, ebbe szúrkáltam ez állatokat. Minden fajból egyet, ahol jól látható ivari dimorfizmus volt, ott lehetőleg hímet és nőstényt is. A határozást egyszerű, bolti könyvekből végeztem (sok volt a határozatlan állatom, hiszen kevés faj van ezekben a könyvekben).


A gyűjteményt óvni kell a múzeumbogaraktól, és a penésztől. A múzeumbogár ellen csak a teljesen tökéletesen záródó rovardoboz véd meg! És még így is érdemes 2 havonta globolt tenni a gyűjteménybe (globolhoz hozzájutni lehetetlen). A penész ellen az árnyékos, száraz, 15 - 25 fok közötti tárolás a leghatékonyabb, de hasznos, ha hevített réz-szulfát kristályokat is pakolsz egy kis kupakba, és így teszed bele a dobozba.


A preparálás egy külön művészet, ahhoz olvasd el a könyvet. Érdemes friss hullát preparálni pl. bogarak esetén, de pl. lepkéket hónapokig is tudod tárolni fagyasztóban. Kiolvasztás: fogsz egy dunsztosüveget, öntesz bele kevés vizet. A vízbe teszel valami tárgyat, aminek nagy része kiáll a vízből. A lepkét csipesszel (lepkéhez nem nyúlsz kézzel!!) ráhelyezed a kiálló tárgyra úgy, hogy még csak véletlenül se legyen vizes. Becsukod az üveget. 24 óra múlva kinyitod az üveget, csipesszel kiveszed a lepkét -> csodaszépen preparálható állapotba kerül!


Ha vannak kérdéseitek, nyugodtan tegyétek fel! A könyvet pedig vegyétek meg, nem drága!

Szép napot!

Üdv.:

polarbeer

2013. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

én egyszerűen megoldottam a bogár megölését:

Betettem 1 napra a fagyasztóba :)


A konzerválást a Xyladecor fakonzerváló szerrel csináltam. Persze nem azért, mert ezzel kell, hanem mert épp ez volt a kéznél és olvastam, hogy gombaölő hatású.

2013. júl. 5. 09:59
 4/4 polarbeer ***** válasza:

A rovarok gyors ölését légmentesen záródó kicsi dunsztosüvegbe tett alkohollal átitatott papírzsepivel (nem vattával!) végezzük. Ha alkoholos zsepi van az üvegben, azt ölőüvegnek nevezzük. Egy ölőüvegben sok állatot tudsz egyszerre tárolni. Azonban amint hazaérsz, vagy preparálj, vagy fagyaszd le az állatot!


A múzeumbogár ellen tudtommal semmilyen (!!) bolti forgalomban kapható készítmény nem használ. Vagy beszerzel valahonnan globolt, vagy úgy tervezed meg a rovardobozodat, hogy teljesen légmentesen zárható legyen, azonban könnyen nyitható is legyen, ha új állatot szeretnél gyűjteménybe tenni.

2013. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!