Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan lehet távol tartani a...

Hogyan lehet távol tartani a pókot?

Figyelt kérdés
Az ágyamba és a környékén nem egy pókot találtam már, és iszonyatosan félek tőlük.El szeretném távolitani vagy akár irtani őket.

2013. júl. 4. 01:46
 1/9 qwertzu10 ***** válasza:
Füstőld ki! Nem szereti a bazsalikom ág füstjét. Vagy szerezz olyan állatot ami eszi a pókot :D
2013. júl. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Alapos takarítás a házban, ami az ágyakra szekrényekre is kiterjed, rovarirtó, szellőztetés, majd rovarriasztó használata. Szúnyoghálók felszerelése is sokat segíthet. Egy zárt szobában gyakorlatilag minden rovart kinyírnak a jobb rovarölő szerek, akkor is ha csak jó alaposan szétfújod, de azért nem árt a rejtett helyeket alaposabban kezelni.1-óra bőven elég zárt helyen.
2013. júl. 4. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Salx Narval ***** válasza:
Még csak annyit, hogy sajnos panelben nem túl hatásos a fenti módszert a ház felépítése miatt, ott érdemes szerződést kötni a rovarirtókkal és ők időnként elvégzik a melót. Mondjuk ezeknél a házaknál nem a pókok jelentik a legtöbb gondot.:D Riasztókkal esetleg lehet próbálkozni itt is.
2013. júl. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönőm csak ma éjjel 3 pók volt az àgyamba szoval ma se sokat alszok:/
2013. júl. 4. 03:58
 5/9 anonim válasza:
Nekem az ágyam felett van egy nagyobb, virrasztok veled :)
2013. júl. 4. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
vannak pókriasztó elektronikus áramkörök. ha érdekel ez a variáció tudok konkrét tanácsokat is adni.
2013. júl. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanolyanok a pókok? Mert ha igen, akkor valószínű van valahol egy fészek, vagy legalábbis volt, mert már szétszaladtak...


Mégis milyen pókokról van szó? Mekkorák, milyen színűek? Ha tudsz fotót is feltölteni, az még jobb.

Egyébként egyik sem veszélyes, eleve alig van Magyarországon olyan pók, ami veszélyes lehet, de az sem a házban. Ráadásul ha nálad sok van, akkor az biztosan valamilyen közönséges házi pók lehet.

Aludj nyugodtan, semmi probléma nem lesz.


Ha nagyon félsz, akkor tisztítsd meg az ágyad, alaposan porszívózd ki, és ragassz le körülötte kartonpapírokat. A széleit cellux-szal rögzítsd a padlóhoz, a közepére pedig tegyél patkányok elleni ragacsot. Abba minden beleragad és nem tudnak az ágyadhoz mászni. A plafonról pedig kicsi az esélye, hogy rád essen. A nagy pókok is nagyon jól tudnak kapaszkodni, ha nem zavarod meg, nem esik le.

A ragasztós megoldást csak végső esetben javaslom, ha tényleg nagyon félsz. Vigyázni kell, mert ha esetleg hosszú a hajad és éjjel belelóg, akkor azt le kell vágni. Szóval ajánlott jó sok helyet hagyni és nagy téglalapot csinálni körbe. Ja és ne lépj bele éjszaka. :)


De amúgy tényleg nem kell ennyire félni, és már leírták miket tehetsz. A szúnyogháló és az ajtóknál is a rendes szigetelés nagyon fontos. Én nem javaslom, hogy mindenféle vegyszereket fújkálj, mert csak a te tüdődnek árt, ha nem közvetlenül a pókra fújod sokszor csak órák, esetleg napok múlva hat, vagy egyáltalán nem is hat.


Vegyél egy palack insecticide 2000 sprayt, ez kicsit drágább, kétezer forint körül, de ez nem gáz, nincs szaga, nyugodtan fújhatod az ágyra is. Én télen szoktam használni, amikor nem kellemes hajnali 4-kor ablakot nyitni a többi spray után.

Én zsebkendővel nyomom le a pókokat, de ha olyan helyen van, vagy csak ijesztően nagy és nem merek közelíteni, akkor mindig ezt használom. Rögtön 2-4 fújást rá gyorsan és el is kezd haldokolni (szegény...). Hatásos ez is, de nem fogsz megfulladni.

2013. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

x

fujd le festékkel. ha megszarad úgy marad.

2013. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Többféle volt már hüvelyk uj köröm nagyságú halvány sárga színű de van amikor sokkal nagyobb fekete színű..kiprobálok majd mindent de legelőször mindenhol kiporszivozok.köszönöm
2013. júl. 4. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!