Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta lepkét találtam?

Milyen fajta lepkét találtam?

Figyelt kérdés

Találtam egy lepkét az udvarunkon lévő szobron. Először nem mozdult, nem reagált semmire, aztán egy levéllel a lábához értem, amire rámászott. Felmászott a kezemre, onnan nem nagyon tudtam levenni. Most itt van mellettem egy nagy lapulevélen. Nem repül el. Ha mászik is, azt is nagyon lassan és komótosan teszi.

Szokatlanul nagy potroha van, vajszínű, a feje ,,bundás" és fekete, ,,szőrös" lábai vannak. A szárnya egyszerű vajszínű, alig van rajta egy-két apró minta.

Milyen lepke és miért nem mozdul?



2013. júl. 12. 17:00
 1/3 sadam87 ***** válasza:
Valószínűleg valamilyen éjjeli lepke. Ezek (nem meglepő módon) éjjel aktívak, nappal pedig pl. fákon vagy az avarban pihennek. A színe, mintázata is az álcázást szolgálja. Én is tapasztaltam, hogy ezeket sokszor elég nehéz felriasztani, bár olyat még nem láttam, ami ennyire szelíd volt.
2013. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 polarbeer ***** válasza:

Biztosan éjjeli lepke lesz, de a szelídségnek nem tudom, hogy mi lehet az oka. Talán az, hogy egy röpképtelen lepke? Akkor viszont tippelek a Gyapjaslepke (Lymantria dispar) nőstényére.

Képeket itt találsz, a nőstény teljesen máshogy néz ki, mint a hím, érdemes végignézegetni a képeket:

[link]

2013. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A lepke azt hiszem, hogy elrepült (kivéve, ha a macskám megette). Ismerem a gyapjaslepkét, gondoltam arra, de fehérebbnek kellene lennie hozzá. Ez pedig olyan vajszínű... Vagy talán inkább homok. Talán tényleg valamilyen éjjeli lepke volt.
2013. júl. 16. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!