Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ha a kertben megtelepítem a...

Ha a kertben megtelepítem a királylepke valamelyik tápnövényét és rendelek hernyókat akkor hány százalék az esélye hogy megtelepednek?

Figyelt kérdés

2013. júl. 21. 20:13
 1/4 Platypus ***** válasza:
Idegen fajokat betelepíteni nagyon nem jó ötlet. Olvasgass utána az inváziós fajoknak. Hatalmas károkat okoznak az őshonos élővilágban. A tápnövény pontosan ilyen inváziós növény, tele van vele a fél alföld. Van ahol kaszálni lehet.
2013. júl. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a lepke milyen kárt okoz?(nem akarok vitatkozni csak érdekel)
2013. júl. 21. 21:35
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ezt előre nem lehet tudni. Lehet hogy átállna másik tápnövényre, amit kiirtana, vagy kiszorítana más őshonos lepkéket. Általában, ha egy faj sikeresen elszaporodik egy idegen életközösségben, akkor bajt is okoz. Lehet hogy nem okozna, sőt, megszabadítana a selyemkórótól, de már elégszer mentek félre hasonló próbálkozások. Például Ausztráliába azért telepítették be a rókát, hogy kiirtsa a korábban betelepített nyulakat. A nyulak megmaradtak, viszont egy csomó őshonos állatot kiirtottak a rókák.
2013. júl. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

meg az aga varangyok

de arra nem gondoltam hogy átállna más tápnövényre én is arra gondoltam először hogy kiirtaná egy kicsit a selyemkórót

2013. júl. 22. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!