Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csehszlovák farkaskutyában...

Monsterhighfan kérdése:

A csehszlovák farkaskutyában hány százalék a kutya és hány százalék a farkas?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egyet,de ezt szeretném tudni mielőtt megveszem.Tapasztalt kutyatartó vagyok. már volt ezelőtt 5 kutyám, és most szeretnék egy ilyet.

2013. jún. 17. 19:29
 1/6 sippara ***** válasza:
76%
...és a neved monsterhighfan. Igen. Tapasztalt kutyatartó - egyébként - nem attól lesz valaki, hogy volt már X kutyája. Ismerek nem egy olyan gazdit, aki már a hetedik, nyolcadik kutyáját "tapossa", és egy-két óvodás többet ért a kutyaneveléshez, meg a kutyákhoz általában. Az általad kinézett fajta - hála Istennek - nem is úgy működik, hogy te kitalálod, hogy veszel egyet és egy hét múlva ott van. Nagyon kevés tenyésztő van és nagyon megválogatják, kinek adnak kutyát.
2013. jún. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy kutya nem eper-vaniliás fagyisdoboz, hogy pontos választ lehet adni arra, hogy miből mennyi van benne. :D

Pontos genetikai vizsgálatokkal, ki lehet deríteni egy-két dolgot arról, hogy melyik oldalról milyen géneket örökölt, de az is csak egy egyedre vonatkozik, és az sem százalék lenne.

Az viszont egyértelmű, hogy mivel farkas volt a felmenői közt, ha lehetséges, még jobban oda kell figyelni a nevelésére, amit kölyökkortól kell kezdeni.

Megjegyzés: Nekem eddig volt 42 macskám, 8 egerem, 9 papagájom, mégsem lettem egyik szakértője sem szerintem.

2013. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem úgy van, hogy a kutya a farkas háziasításából alakult ki? Akkor a kérdés az, hogy mennyire háziasított ez a kutyafajta? Bár nem tudom, lehet hogy tévedek. :)
2013. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tévedsz utolsó, mert a csehszlovák egy hibrid fajta, ha jól emlékszem, akkor egy német juhászt és egy farkast kereszteztek, és úgy szelektáltak.
2013. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

pontosan a fene se számolja ki. Vagy az aki jobb matematikus. Az 50-es években volt az első keresztezés, az első alom 50-50% ugye, az utolsó farkast, a 4.-et 1983-ban vonták be a tenyésztésbe. Közben persze a fajta egységesítése érdekében rokont - rokonnal- is kereszteztek, úgyhogy a pontos szám kiszámíthatatlan.

Hiába volt 5 kutyád, hidd el nagy meglepetések fognak érni. Sok mindenben más mint egy kutya. Nekem van, légy szíves olvasd végig a régebbi cseh farkasos kérdéseket az általános jellemzéshez, ha valami nagyon konkrét kérdés van akkor persze szívesen válaszolok.

2013. jún. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sohasem fogod kiszámolni, mert nem matematika. Pontosabban, mindegyik egyed más és más. Egy almon belül is lehetnek kutyásabb és farkasosabb jellemü kölykök. Tehát, késöbbi generációk esetében is lehet olyan állat, ami inkább korábbi generációkat tükröz. Nem feltétlenül lesz tehát az összes kölyök az idö elörehaladtával "kuytásabb", igaz, általánosságban ez azért talán elmondható. Egyébként három farkast vontak be anno a kitenyésztéskor: kettöt (Brita illetve Argo, 1958-ban) az elején, egyet pedig késöbb (Lady - 1983).
2013. dec. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!