Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Hogyan írthatom ki a fáraóhang...

Hogyan írthatom ki a fáraóhangyát?

Figyelt kérdés
Utánna jártam már annak hogy elég nehézkes a kiírtásuk, csalétekkel lehet csak, amit bevisznek a kolóniába, és terméketlenné teszik az anyákat, amiből több száz is lehet. Ettől ilyen nehéz kiírtani őket. És tilos hetekig vagy akár hónapokig permetezni őket, mert akkor nem lesz hatékony a csali. Én vettem Protect B fáraóhangya írtót, amit ki kell helyezni a hangyák előfordulási helyeinél, amit aztán szépen bevisznek a bojba és kész. Csak hogy nem viszik. Az hagyján hogy nem jönnek ki és nem viszik, de amikor előjönnek valami zsíros edényre a mosogatóban, én konkrétan a granulátumot rászórtam a hangyák közvetlen közelébe az útjukra és mint ha ott se lenne, ha eltávolítom a zsíros forrást, a hangyák visszahúzódnak, és egy morzsányi nem fogy a csalétekből. Miért? Mégis akkor hogyan tudnám őket kiírtani?

2013. júl. 27. 21:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig én Protect B-vel irtottam ki őket, korábban minden más hatástalan volt. Nekem a fürdőszobai radiátorcső mentén volt a legfőbb haladási útvonaluk, így e mögé a falra helyeztem a csalétket. Bár tény, hogy először egy hangyát én is beledobtam acsalátkes dobozkába, hogy hívja oda a többit. Néhány nap múlva az egész boly ott masírozott a falon. Rá néhány hétre eltűntek a hangyák.


Biztos, hogy kifejezetten fáraóhangyákra való Protect B-t vettél, illetve biztos hogy fáraóhangyád van? Ugyanis a hangyafajoktól is függ, hogy milyen csalétket szeret. Lehet, hogy az sem jó, hogy a zsíros edényre öntöd a granulátumot, ugyanis ezt elvileg nem kell kiönteni, hanem a műanyag dobozkát kell egy felületre ragasztani, hogy a hangyák abból hordhassák el a csalétket.

2013. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos ez újkeletű probléma. Most költöztünk albérletbe, ahol a tulaj természetesen nem szólt a hangyákról. Az első nagytakarításnál álltam döbbenten a tények előtt. Rengeteg volt mindenfelé... Édesanyám azonnal tudta milyen hangyákkal állunk szembe, emlékezett rájuk még anno a panelos "múltunkból". Másfél hete lakunk a lakásban, a második csomag Protect-et használjuk el, de imádják. A pontos vonulási útvonalukkal sem voltunk tisztába, amikor kitettük a csapdákat, odatettük, ahol sokat láttunk. 1-2 óra alatt megtalálták mindhármat és három nap alatt szét is hordták az egészet. Remélem hatásos lesz, bár egyelőre csak rosszabbodtak az állapotok, a ház összes lakásából hozzánk járnak most zabálni szerintem... Kicsit luxusnak érzem három havonta venni ezt a vackot, így ha ez sem válik be, akkor jön a B terv. Mindent körbefújunk a lakásban Biokillel. Nagyon sok jót olvastam róla!

A C terv, hogyha semmi nem hat és végleg elpattan az agyam, felhívom a tulajt, hogy hívjon írtokat és mostmár fizesse is ki ő...

2013. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!