Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Meddig képes egy bögöly a...

Zsola01 kérdése:

Meddig képes egy bögöly a levegőben maradni? Meddig képes repülni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 8. 20:42
 1/3 rafikesz válasza:
hát, én egyszer ültem a medencénkben, és egy elég nagydarab bögöly repkedett arrafelé. Nem tudom, miért csinálta, de kb 5-6 perc után leszállt a medence közelében lévő fára. Sztem elfáradt.
2013. aug. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szerintem ettől többet is tudnak
2013. aug. 19. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam egyszer egy szép nyári nap délutánján repkedett egy bögöly, és nem hagyott aludni. Ez egy olyan acélkék, majdnem fekete, zömök fajta bögöly volt. (Talán a döglégy néven ismerősebb lehet.) Mokány kis kalandor volt, vagy háromszor rámszállt már félálmomban, de ahhoz lusta voltam, hogy felkeljek leütni, így mindig csak elhessegettem. Harmadjára elúntam, és "Na akkor most én nem hagylak aludni!" felkiáltással rávetettem magam. Amikor repült, békénhagytam, amikor leszállt, azonnal ugrottam és zavartam tovább. Vagy 40 percen keresztül egész jól bírta, aztán egyre gyakrabban kezdett pihenőhelyet keresni, és egyre közelebb is engedett magához. A hangja is fokozatosan mélyülni kezdett (csökkent a "fordulatszám"). Egy órányi intenzív hajszolás után annyira kezes bárány lett, hogy gyakorlatilag kézzel meg tudtam fogni úgy, hogy egyszerűen csak lassan odanyúltam, és csak akkor volt hajlandó repülni, ha eldobtam. Akkor is csak a legközelebbi falig, polcig, aztán ott azonnal le is táborozott. Innentől elúntam a dolgot, és kihajítottam a szobámból.
2014. jan. 27. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!