Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen bogár volt a fürdőszobá...

Milyen bogár volt a fürdőszobámban?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ma zuhanyzás után törölköztem a fürdőben, aztán amikor borotválkozni akartam láttam a tetején egy borzasztóan csúnya bogarat. Teste gömb alakú volt, és a két elülső csápja mellett még középen volt egy hosszabb, vastagabb csáp is.


Kemény páncélja volt, mert mikor összenyomtam akkor nagyot roppant. 17 éve lakunk itt szüleimmel, de még sose láttam ilyen bogarat sehol. Mi lehetett ez?



2013. aug. 8. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Mérete? Színe?
2013. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Látatlanban nehéz tippelni, de a leírás alapján a levélbogarak közé tartozhat. Ha rákeresel lehet, hogy így megtalálod. Én már semmin nem lepődök meg, tavaly gyufásdoboz méretű darázskinézetű pókok ültek a teraszajtónkon. Az életben nem láttam annyi ronda rovart mint az utóbbi két évben.
2013. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szürkés színe volt, és kb. kétszer akkora, mint egy katicabogár. Legnagyobb jellegzetessége ez a középen hosszú, előrenyúló csáp. Olyan volt, mintha tapogatózott volna vele..
2013. aug. 8. 23:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát amúgy nagyon sajnálom, hogy nem fényképeztem le...
2013. aug. 8. 23:19
 5/6 anonim válasza:
csótány xd
2013. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sadam87 ***** válasza:

Valószínűleg egy nagyobb termetű ormányosbogár volt, pl. acsalapu orrmányos.

hu.m.wikipedia.org/wiki/Acsalapu-ormányos

Emberre teljesen ártalmatlanok, legfeljebb mezőgazdasági károkat okozhat néhány. Semmi értelme megölni.

2013. aug. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!