Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Milyen fajta pók ez? Képek...

Zool2107 kérdése:

Milyen fajta pók ez? Képek vannak róla.

Figyelt kérdés

Itt van pár kép róla:

[link]

[link]

[link]


A 100 Ft-os kb. 2,5 cm átmérőjű, ennek a póknak a teste egy kicsit nagyobb tőle. A lábait mikor kiterpeszti akkor úgy 6-7 cm lehet.

Bent a házban találtam, de a kertben is van belőle jónéhány. Nagyon gyorsan tud szaladni, és ha megijed, akkor ugrani is szokott (egy ilyen méretű egyed, mint a képen van akár 20-30 cm-t is ugrik).


Milyen fajta pók ez? Ezelőtt még soha nem láttam ilyet, csak azóta taléálkozom vele, mióta ideköltöztünk az új házunkba. Remélem nem az előző tulaj hagyott szét valamilyen egzotikus fajta pókot ami aztán elszaporodott :)



2013. aug. 27. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Farkaspók, no para. :)
2013. aug. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem farkaspók, de nem értek hozzá
2013. aug. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem szongáriai cselőpók? Az őshonos nálunk is.
2013. aug. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Aztaqrva, és te ezt megfogtad???????

Mondjuk nálunk is van ilyen, de belőlem más reakciót vált ki, mint egy kérdés kiírása... Bár ami nálunk van, az kisebb, mint ez...

2013. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A "sima" farkaspók szerintem kisebb, viszont a szongáriai cselőpók is a farkaspókok közé tartozik.
2013. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szongáriai cselőpók is farkaspók. :) Egyébként védett, úgyhogy ne bántsátok.
2013. aug. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Utánanéztzem a farkaspókoknak, és valóban az lesz. Bár elég nagy darab, de szerintem nem szongáriai cselőpók. Ahogy nézem a neten a képeket, az sokkal masszívabb testalkatú és szőrösebb is.


Bent poharat tettem rá, és alátoltam egy papírdarabot úgy vittem ki a kertbe ahol elengedtem. Pókot egyrészt babonából nem ölök, másrészt hasznosnak tartom, mert sok egyéb kellemetlen bogártól/rovartól megszabadít. Amikor már ilyen nagyok, akkor kzavaróak, mert 3 kisgyerekünk van (1,5 éves ikrek a kisebbek) és inkább ne legyen ekkora pók körülöttük :)


A farkaspók amúgy megcsípheti az embert? Ha igen akkor fájdalmas, allergizál, vagy semmiség?

2013. aug. 27. 10:58
 8/8 sadam87 ***** válasza:

A réti farkaspókra (Hogna radiata) lehet, vagy valami rokon faja.

[link]

[link]

[link]

A genusra jellemző a szemek állása, de a képeid ezt nem látom jól (bár egyébként szép képek).

[link]

2013. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!