Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen pók? Kép van

Ez milyen pók? Kép van

Figyelt kérdés

Tele van velük a ház meg a kert, nem túl nagyok 2cm-nél kisebbek, irtom őket de sose fogynak el. Hogyan szabadulhatnék meg véglegesen tőlük?


[link]


2013. szept. 3. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hasonlít a koronás keresztespókhoz. [link]
2013. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
keresztes pokként ismerhető.sehogy nem tudod kiirtani őket.
2013. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Ezt a leírást még találtam. Védekezésre, írtásra. Bár én nagyon sajnálom őket, de hát ha olyan sok van, hogy nem lehet kirakni akkor nincs mit tenni. Írtani kell.

3.5. VÉDEKEZÉS


A hazai pókfajok emberre gyakorlatilag veszélytelenek. Megjelenésük a lakásban esztétikai kérdés, de ott sem károsak, sőt az ott tartózkodó különféle rovarok (pl. hangya, szúnyog, légy) összefogásával még hasznot is hajtanak.


"Irtás


A rejtekhelyen élő pókok porszívóval összegyűjthetők és a porzsák elégetésével egyszerű módon elpusztíthatók.


A pókok elölése sem okoz gondot, mert amennyiben az irtószerrel érintkeznek, azonnal elhullanak. Erre a célra a permetezés, egyénileg a rovarirtó permet és a (felületkezelő) aeroszol palack alkalmas.


A felületek kezelése azért nem vezet eredményre, mivel a maguk által szőtt fonalakon közlekednek, illetve hálóikban tartózkodnak.


Megelőzés


A melegebb tájakon élő mérgespókok a házakban vagy a lakásokban a hosszú időn keresztül használaton kívüli helyeken (pl. ládákban, szekrényekben, fiókokban, dobozokban) tárolt ruhanemű, cipő, könyv stb. között bújhatnak meg. Figyeljünk arra, hogy az ágyneműben is megtalálhatók, ezért ezek használata előtti gondos, de óvatos kipakolás és alapos átvizsgálás célszerű.


Elsősorban a lakásba való bejutásuk megakadályozására, illetve a megtelepedésükre és hálószövésre alkalmas zugok megszüntetésére kell törekedni." Országos Epidemoilógiai Központ honlapján van.

2013. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Koronás keresztespók. Nem kell irtanod, nem okoz semmi kárt. Sőt, megfogja a rovarokat.
2013. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is (koronás) keresztespók.

Nem veszélyes és a tél közeledtével egyre kevesebb lesz már. Nálunk minden nyáron tele van velük az udvar, most is vannak még, de legalább 4 centi körüliek is.


Ha útban van a hálója, akkor seprűvel leveszed, a pókot pedig elengeded messzebb vagy ha nagyon meg akarsz tőle szabadulni, akkor összetaposod vagy nyomod szegényt a seprűvel.

Bent is le lehet ütni egyszerűen (vagy poharat rárakva, újságot alátolva kivinni), de egyszerűbb megakadályozni, hogy bejusson (amúgy jobb szeret kint lenni).

Az ablakokra szúnyogháló, az ajtók pedig zárjanak rendesen, akkor nem tudnak bebújni ott sem.

2013. szept. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
:( Koronás keresztespók, de miért akarod bántani őket? Nálunk is volt régebben rengeteg, de idén valamiért csak egyetlenegy van. Még legyet is szoktam a hálójába dobni, mert nagyon lassan növöget szegény. Szerintem nagyon hasznosak, megfogják a sok undorító legyet és szúnyogot!
2013. szept. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!