Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Sisakos sáskáknak mitől függ...

Hidra98 kérdése:

Sisakos sáskáknak mitől függ a színük?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy a környezetüktől vagy mitől mert láttam már teljesen zöldet száraz területen ahol csak barnás elszáradt növények vannak és fordítva meg átmenetit(lábak és mintázat része világosbarnás többi része zöld)

#szín #rovar #sisakos sáska
2013. szept. 9. 18:28
 1/5 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Sajnos nem tudom, viszont engem is érdekelne. Én a fejlődés során az egyedet érő környezeti hatásokra tippelek.
2013. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 sadam87 ***** válasza:
100%

Egy cikket találtam a témában:

[link]

[link]

(Az első az absztrakt, a második egy pdf fájl linkje.)

Itt sikerült kimutatni ugyanazt a mintázatot, amit te is láttál, viszont nem sikerült eldönteniük mi is lehet az oka. Az ilyen polimorfizmus előnyös lehet az mozaikos élőhelyhez való alkalmazkodás miatt, de abban is segíthet, hogy a ragadozókban ne alakuljon ki keresőkép az adott fajra.

Mechanizmusát tekintve lehet öröklött vagy fenotípusos (valamilyen környezeti hatásra kialakuló). A cikk szerzői sajnos ebben se tudtak dűlőre jutni (sajnos nem végeztek genetikai vizsgálatot).

Én részemről inkább a genetikai okot érzem valószínűbbnek, mivel sok más rovarfajnál is tapasztaltam, hogy elég változatos lehet a színük, mintázatuk. De ez csak egy tipp. :)

2013. szept. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
sadam97 nagyon köszönöm a válaszodat. Ez igazából a szakmai gyakorlatnaplómba kellett mint megfigyelés de mivel egymagában is érdekel a téma megkérdezném még mi a véleményed az imádkozó sáskákról. Szerinted ezen esetben is hasonló lehet az ok hogy több színben fordulnak elő, vagy tudsz valami okról is? És ez is genetikailag öröklődhet vagy a környezet hatására változik?
2013. szept. 11. 20:25
 4/5 sadam87 ***** válasza:

Ezt a cikket találtam az imádkozó sáskákról:

[link]

Itt azt írják, hogy az imádkozó sáskák képesek megváltoztatni a színezetüket, kis mértékben még imágóként is. Azt nem tudom, hogy csak ez befolyásolja-e a színüket, vagy vannak más tényezők is.

2013. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget! :)
2013. szept. 15. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!