Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Ez milyen bolygóról érkezhetet...

Ez milyen bolygóról érkezhetett? Elég ijesztő, nem?

Figyelt kérdés

Ezt a kukac vagy hernyó szerűséget ma láttam meg az udvaromban. Elég lassan mozgott, viszont már majdnem belerúgtam mikor felfedeztem, hogy nem mindennapi a kinézete! (Link a fényképekhez lejjebb!) Látjátok azt a kis hegyes tüske féleséget a hátulján? Sosem láttam még ilyent, pedig megéltem már pár évet... :) Hosszra úgy volt vagy 5-6 cm, átmérőre pedig minimum fél centi. Pontosan nem mértem le bocs, de kézzel nem mertem és nem is akartam volna hozzáérni. :) Megúsztattam vaslapát segítségével a szennyvízaknába ami jó eséllyel kiszállította már a szennyvíztelepre, ami szerencsére elég messze van! :D Valaki tudja, hogy mi pontosan ez és mekkora az esélye, hogy látok még ilyet itthon? :/


[link]


[link]



2013. szept. 25. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebből szép lepke lesz
2013. szept. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
100%
Szulákszender (Agrius convulvuli) hernyója. És valószínűleg fogsz még hasonlóval találkozni, de mivel növényekkel táplálkozik, nem vérrel/hússal/emberi belsőségekkel, teljesen fölösleges bárhol megúsztatnod.
2013. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt választ, én csak meglepődtem azon a tövisen ami van rajta. Lepkeként viszont úgy látom ez eltűnik. Van még új a nap alatt... :)
2013. szept. 25. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!